134.886 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.375 berichten | 4.928.702 stemmen
 
locatie: Films » Liebestraum (1991) » Info

Liebestraum (1991)

 

 

Liebestraum (1991)
31 stemmen | gemiddelde 3,30
mijn stem:
12 jaar angst grof taalgebruikVerenigde Staten
Mystery / Thriller
112 minuten / 105 minuten (DVD)

geregisseerd door Mike Figgis
met Kevin Anderson, Pamela Gidley en Bill Pullman

Nick Kaminsky komt in een middelgroot stadje in Illnois terecht, waar zijn biologische moeder stervende is. Als hij nog maar net in de stad is, loopt hij bij toeval zijn studiegenoot Paul tegen het lijf, wiens bedrijf opdracht heeft gekregen een gebouw te slopen dat al jaren leeg staat. Nick is architect en raakt geobsedeerd door de schoonheid van het gebouw. Als Nick wordt uitgenodigd voor de verjaardag van Paul's vrouw Jane, blijkt dat hij niet de enige is met deze obsessie. Hij gaat op zoek naar het verhaal achter het gebouw, maar de tijd dringt, want de slopershamer dreigt, terwijl hij ook voldoende tijd wil vrijmaken om zijn moeder bij te staan in haar doodsstrijd.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 juli 2009, 16:23 uur
Ongelooflijk dat deze rolprent nog maar zo weinig stemmen heeft op MM. Fantastisch plot, meer dan uitstekende acteerprestaties, puike cameravoering, sfeervolle film en knappe beklemmende sfeer!

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 november 2009, 1:59 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Prachtige film.
Dankzij de trage vertelling ontstaat er een heerlijk broeierige sfeer, waarbij je je echt in de personages gaat inleven, ook al is het niet alles even ethisch wat er gebeurt.

De acteerprestaties zijn prima en de plaatjes prachtig.
Tel daarbij een schitterend plot, waar je langzaam ingezogen wordt, de boeiende manier waarop de verschillende personages bij elkaar komen en het mooie semi-open einde en een dikke **** is geboren.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 december 2009, 12:41 uur
Inderdaad een prachtige film. Een zwoele setting met een onverklaarbare spanning gedurende de hele film. De puzzelstukjes vallen langzamerhand in elkaar en werkt na een prachtig einde toe. De muziek tijdens de film is geweldig. Mooie film die zo te zien nog niet echt bekend is op moviemeter. Had hem trouwens op MGM opgenomen en in een aantal delen bekeken. Heb er spijt van dat ik hem niet in een keer heb gezien. Neemt natuurlijk niks weg van de schoonheid van de film . 4*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2010, 14:11 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Geheimen uit het verleden

Zeer goed, helemaal mijn ding zo'n film noir. Waar hij het met Stormy Monday liet afweten maakt Figgis hier goed. Wat een sfeer ook zeg. Die donkere, broedende, geladen sfeer werkt echt goed en maakt dit sombere verhaal tot een klein meesterwerkje. Vooral de eindscène, waar Nicks moeder sterft in haar ziekenbed is meesterlijk geregisseerd... over in zwart-wit en geluiden die gefilterd worden... heerlijk. Hier voelde ik werkelijk het psychologische gewicht van de moorden. Hoewel ik aanvoelde in welke richting het hele verhaal ging, valt alles pas op het einde op zijn plaats.

Er zijn twee versies van deze film. De originele versie duurt 112 min, en de DVD 105 minuten. Het enige verschil is een bordeelscène, die weggelaten werd op de DVD, en niet echt noodzakelijk was voor het goede begrip van het verhaal. Ik zat heel de film met een 3,5* in mijn hoofd maar dat einde zorgt wel voor een extraatje.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 september 2010, 0:46 uur
Weinig woorden aan te verspillen, een meesterwerk

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 juni 2011, 22:01 uur