132.211 gebruikers | 83.355 films | 30.189 regisseurs | 3.421.925 berichten | 4.775.883 stemmen
 
locatie: Films » Frágiles (2005) » Info

Frágiles (2005)

Alternatieve titel: Fragile 

 

Frágiles (2005)
518 stemmen | gemiddelde 3,14
mijn stem:
16 jaar angstSpanje / Verenigd Koninkrijk
Thriller / Horror
101 minuten

geregisseerd door Jaume Balagueró
met Calista Flockhart, Yasmin Murphy en Elena Anaya

De jonge verpleegster Amy (Flockhart) gaat werken in de Mercy Falls Children's Hospital. Ze merkt al gauw dat er daar iets vreemd aan de hand is. De kinderen zijn nerveus en bang van iets wat de "mechanical girl" wordt genoemd. Amy moet er alles aan doen om de kinderen te beschermen tegen het kwaad...
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 november 2010, 16:50 uur
Heb deze film verkregen met een ruil bij ruiljedvd.nl en heb er zeker geen spijt van, de film heeft me van begin tot het eind geboeid. Wat ook heel fijn aan deze dvd is ; zijn de special features, deze zijn in tegenstelling tot veel andere dvd's ondertiteld en bevat geen geklets zoals; het script en de regisseur zijn zo geweldig enz.
De film krijgt van mij een dikke 4

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 december 2010, 15:48 uur
Mysterie is er zeker maar daar blijft het ook bij .. eng word het zelden en echt spannend word het nooit.

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Fragile (€ 11,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Fragile (€ 12,49)
gratis verzending

Fragile (€ 12,49)
exclusief € 0,99 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 januari 2011, 0:55 uur
Fijn filmpje.

De openingsscene was fantastisch. Hierdoor zit de sfeer er meteen goed in.
Het verhaal was erg goed en ook mooi uitgewerkt. Aan sfeer en spanning was geen gebrek en er zaten een aantal geslaagde schrikmomentjes in, die me erg lieten schrikken. Ook het acteerwerk was erg goed.

Jaja, Geslaagde horror.
3,5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 januari 2011, 18:29 uur
Niet 1 effectief schrik-momentje. De sfeer was verder goed, en die geest zag er raar uit. Maar opzich wel vermakelijk!

 

Metalfist
(crew)
avatar van Metalfist
quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 februari 2011, 20:52 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Meet the Mechanical Girl

Op zondag zie ik meestal met mijn broer een film en vermits hij nogal graag horror ziet, wordt het meestal een film van dat genre en bijna altijd uit zijn collectie. Ik had echter ooit eens deze Fragile gekocht in de 5 voor 5 euro actie bij de Blokker dus werd er eens voor een keer een horror uit mijn collectie gekozen. Fragile sprak me wel wat aan maar om eerlijk te zijn, ik had de film alleen maar gekocht om aan 5 films te geraken dus de verwachtingen waren redelijk laag.

Die komen dan ook grotendeels uit. Fragile is een vroege film geworden uit het oeuvre van Jaume Balagueró en die regisseur heeft het bij mij zeker een goede naam weten te maken door zijn film [REC]. Ik verschiet er dan ook van in hoeverre dit een saaie film is geworden. Balagueró bleek de kneepjes van de spanningsopbouw toch nog niet onder de knie te hebben en dat is jammer want de film kent hier en daar toch wel een aantal sterke scčnes, al is het alleen allemaal net niet goed genoeg om er een interessante film van te maken. Het plot is op zich boeiend genoeg maar de uitwerking laat teveel wensen over waardoor ik mijn aandacht nogal snel verloor. Het blijft jammer want volgens mij was de kans er al wel om hier een goede film van te maken. Het einde had trouwens ook wel serieus bij de haren geslepen. Oké, het idee van de brekende botten en het kinderziekenhuis is ietwat angstaanjagend maar voor mij had je het 'monster' niet perse hoeven zien. En als je het dan wel laat zien, zorg er dan voor dat het er indrukwekkender en geloofwaardiger uitziet dan dit hier. Geen idee wat de bedoeling was van het raar gevormde gezicht maar het werkte in ieder geval niet. Het einde was trouwens echt wel te mierzoet voor woorden.

Net zoals Calista Flockhart trouwens. Ik ken haar alleen maar van Ally McBeal, ik denk dat dat wel voor iedereen geldt, maar wat is ze een slechte actrice! Geen greintje geloofwaardigheid en ronduit vervelend in alles wat ze doet. Geen wonder dat ze voor de rest nooit een deftige filmrol heeft gekregen... Ik weet wanneer een actrice slecht acteert, wanneer de kinderen in de film geloofwaardiger overkomen. Toegegeven, er zijn ook sterke kindacteurs (o.a. in Orphan of de originele Omen) maar over het algemeen heb ik een redelijk grote degout van zo'n rollen. Het deed me dan ook deugd om te zien dat daarin wel enige geloofwaardigheid schuilt. De rest van de cast is ook niet echt al te memorabel doordat het drie dagen geleden is dat ik de film heb gezien, en ik me al met moeite gezichten bij namen kan plakken.

Misschien eens leuk voor gezien te hebben maar over het algemeen is dit toch wel een mindere film van Balagueró. Het verhaal heeft enige potentie maar de uitwerking is futloos en Flockhart is ronduit vervelend. Jammer, maar voor die 1 euro ga je me niet horen klagen.

2*

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 maart 2011, 16:05 uur
Sfeervol en mysterieus maar niet echt spannend.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 maart 2011, 15:52 uur
Allerbeste horrorfilm!
Super spannend en soms ook eng.
Deze film vond ik als klein kind super eng!
Nog steeds mijn lievelings horrorfilm. ^O^

4,0*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 april 2011, 23:28 uur
Aardig filmpje en die Spanjaarden kunnen voortreffenlijk sfeer weergeven, iets wat niet onbelangrijk is bij een dergelijke film als dit. Ja ik mag wel zeggen dat ik de laatste jaren graag Spaanse films kijk. Deze beviel me ook heel goed.

 

bobbydigital01
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2011, 12:38 uur
mcdaktari schreef:
Aardig filmpje en die Spanjaarden kunnen voortreffenlijk sfeer weergeven, iets wat niet onbelangrijk is bij een dergelijke film als dit. Ja ik mag wel zeggen dat ik de laatste jaren graag Spaanse films kijk. Deze beviel me ook heel goed.


Hahaha tja ....nu ben ik het dan wel met je eens,t gebeurt bijna nooit maar eens moet de eerste keer zijn ^O^ (3 sterren een VOLDOENDE) hihihi

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2011, 14:50 uur
En toch als ik zo de stem geschiedenis bekijk dan zitten we toch bijna op hetzelfde pijl.
en....tja bobby ik blijf erbij, ik vind 2,5 toch een voldoende :P

 

bobbydigital01
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2011, 15:44 uur
Tja misschien hebben we dan toch de zelfde smaak.
Hahaha behalve dat 2.5* een onvoldoende is!! *:)*

 

mug13
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2011, 17:22 uur
bobbydigital01 schreef:
Tja misschien hebben we dan toch de zelfde smaak.
Hahaha behalve dat 2.5* een onvoldoende is!! *:)*




Gelukkig de ruzie is bijgelegd O-).

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2011, 17:34 uur
Ruzie??????

 

bobbydigital01
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 mei 2011, 19:22 uur
zo lang hij geen watts heet is het niet zo erg ;)

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 mei 2011, 23:02 uur
Helaas niet zo sterk als darkness.

Oorzaak is volgens mij dat de spanning ontbreekt.
Het acteerwerk was ook verre van overtuigend.
Vond de mechanical girl oma er wel tof uitzien trouwens.

2.5 *

 

mug13
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 mei 2011, 14:19 uur
Ik heb me eigen geen moment verveeld bij de bezichtiging van Fragile.The"mechanical girl" ziet er echt freaky uit.Na mijn mening een zeer geslaagde film in zijn genre.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 juni 2011, 22:08 uur
Poepoe...net gezien deze film. Tis toch wel een 'scary movie'. Nou ben ik zelf niet zo'n horror kijker dus niks gewend. maar vond de spanning tijdens deze film toch wel griezelig te noemen.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 juni 2011, 11:04 uur
Film was aangenaam en wel spannend. Sfeertje was ook goed
maar had er toch iets meer van verwacht!
Acteerwerk was goed.
3,5* voor het goeie sfeertje

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 juni 2011, 21:18 uur
En goede horrorfilm, niet meer niet minder, de film was beter dan ik verwacht had.
Niet meteen om je slaap te laten maar toch best spannend en een creepy sfeer. Best oke.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 juli 2011, 12:22 uur
:YMooie film met een evenwichtig opgebouwd verhaal. Echt eng wordt de film nergens, maar door het prachtige verhaal is dat ook helemaal niet nodig.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 juli 2011, 19:51 uur
heel goede film, vooral het acteerwerk van de kinderen was schitterend. het verhaal zat goed in elkaar.
je geloofd echt in het verhaal. toch een aantal enge momenten. het was wel geen geest

4/5

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 oktober 2011, 17:19 uur
Helemaal niet slecht voor een griezelfilm. Ik hou van deze genre, maar heb al zoveel gezien dat je me echt moet verrassen wil het me boeien.

Frágiles is niet veel bijzonderder dan andere horrorfilms, het script is vrij eenvoudig, en toch is het een hele aardige. De spanning weet het heel goed vast te houden, en het mysterie blijft ook vrijwel tot het eind intact. Alleen de "dader" vond ik niet overtuigend genoeg overkomen, desondanks toch wel een goede film.

Ben benieuwd naar de nieuwste van Balagueró in deze genre, Mientras Duermes (letterlijk vertaald: Terwijl je slaapt) komt over twee weken uit in Spanje, met Luis Tosar (Celda 211) in de hoofdrol.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 november 2011, 19:38 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Spaanse horror, in de loop der tijd heb ik er wel ervaring mee gekregen. Zo zag ik een tijdje terug El Orfanato (3*), een soortgelijke spookfilm die af en toe erg eng werd, maar nooit echt wist te overtuigen als absolute topfilm. Ook zag ik [Rec] (3*) van de regisseur van deze Fragile, dat was wel een behoorlijk originele horrorfilm die af en toe érg sterk te noemen was. En daarnaast zag ik nog Nos Miran (3,5*) en Tesis (3,5*), beide goede horrorfilms! Tijd voor Fragile.

Tot mijn verbazing was Fragile een Engels gesproken film, geen probleem eigenlijk, maar ik had de snellere, moeilijkere Spaanse taal verwacht. Ik hoefde mij nu dus niet volledig te focussen op de ondertiteling, hartstikke prima!
Fragile bevat een mooie setting in een oud kinderziekenhuis met een 'lege' 2e verdieping. Als je het plot op de DVD al leest weet je dat het natuurlijk de 2e verdieping is die voor de horror zorgt in Fragile.
De film opent sterk en een klein jochie zien wij spontaan een botbreuk krijgen, niet al te prettig om te zien. De sfeer zit er prima in vanaf dat moment, en blijft gedurende de hele film er lekker in zitten! Nergens wordt het saai, de niet erg lange speelduur zorgt voor een aangenaam tempo in Fragile.

Het acteerwerk is prima en enkele angstaanjagende scčnes ondersteunen de gehele film erg goed. De liftscčne was hartstikke sterk en naarmate de film vordert wordt het enger en enger. The Mechanican Girl is een tof gegeven welke ook optimaal benut wordt.
Echt voorspelbaar wordt het nergens, al is de 'twist' nou ook niet écht verbluffend sterk. Wel is Fragile een geweldige horrorfilm die ik absoluut nog een keer ga bekijken, ik houd wel van dit soort (Spaanse) spookfilms.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 december 2011, 11:15 uur
Zeer goede sfeervolle horrorfilm van Balagueró hoewel het toch niet in de buurt komt van [Rec], die ik toch wel een stukje heftiger vind. Echt griezelig werd het in deze film nergens. Maar ja, hoe meer horrorfilms je ziet, hoe groter je incasseringsvermogen wordt. Niettemin heb ik mij prima vermaakt met dit spookhuisfilmpje. De volgende keer van Balagueró zijn film Darkness maar eens gaan bekijken. Zijn films liggen mij wel.

3,5*

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 december 2011, 8:27 uur
Deze film is niet slecht, maar ook niet heel goed. Als je helemaal niks te doen hebt, zou je de film eens op kunnen zetten. Dan zul je niet teleurgesteld worden, maar je zal ook niet gaan kicken van het verhaal. Er gebeurt gewoon net iets te weinig om deze film echt goed te gaan vinden. Het oude ziekenhuis ziet er wel mooi uit.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2012, 2:51 uur
Aardige film maar echt spannend wordt hij niet. Mist toch een beetje sfeer en het verhaal was vrij standaard en voorspelbaar. Keek verder wel prima weg maar echt verassend werd hij niet.