134.886 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.412 berichten | 4.928.744 stemmen
 

Battlestar Galactica (2003)

 

 

Battlestar Galactica (2003)
214 stemmen | gemiddelde 3,86
mijn stem:
12 jaar seksVerenigde Staten
Sciencefiction
180 minuten (miniserie, 3 delen)

geregisseerd door Michael Rymer
met Edward James Olmos, Mary McDonnell en Katee Sackhoff

Mini-serie gebaseerd op de originele Battlestar Gallactica serie. Ook dit keer is een 'Rag-tag fugitive fleet' op de vlucht door de ruimte. Als de Cylons na een afwezigheid van 40 jaar terugkeren om de mens uit te roeien besluit de als enige overgebleven Battleship, de 'Galactica', na de destructie van de twaalf kolonieën, op zoek te gaan naar de verloren gewaande dertiende kolonie bekend als de Aarde.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 januari 2010, 14:41 uur
@wu-tang
Wat jammer dat je dat blijft herhalen. Niets is minder waar.
Seizoen 4 gaat juist enorm de diepte in, maar ik vrees dat jij dat niet hebt kunnen bijbenen.
Júist siezoen 4 maakte het een geweldig afwijkend meesterwerk.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 februari 2010, 20:47 uur
je kunt toch duidelijk zien dat ze zelf niet eens weten wat ze met het vierde seizoen aanmoeten als je alleen de eerste en laatste 2 afleveringen kijkt heb je in feite heel zeizoen 4 al gezien !!

ik hoopte na het licht tegenvallende 3de seizoen , dat het weer beter werd maar dat viel me wel tegen !!

ach was dan ook verzot op deze serie , daarom check ik hier nog wel eens !!

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Battlestar Galactica - Razor (€ 12,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Battlestar Galactica - Razor (€ 12,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Battlestar Galactica - Razor (€ 13,00)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 februari 2010, 22:19 uur
Sometimes a great nation (aflevering 11 van seizoen 4) wordt algemeen beschoud als de beste aflevering van de hele serie. Die had je dan maar mooi gemist als ze enkel 1 en 20 hadden gekeken.

Ik snap dat het 'verval' in die afleveringen niet makkelijk is om naar te kijken, maar daar laat de serie juist zijn briljante kant zien.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 februari 2010, 18:44 uur
briljant zijn de eerste 2 seizoenen , met als absolute hoogte punt de afl met de pegassus en de 2 delen met het resurrection ship !!

de redding op new caprica had ook briljant kunnen zijn ware het niet dat deze vette climax door weer een andere regiseur is gedaan
[daar had veel meer ingezeten ]en niet door micheal rymer die dan wel weer de volgende afl deed , die ik op zich wel goed vond

Sometimes a great nation was misschien hooguit intresant om naar te kijken , niks meer dan dat !!

So Say We All !!! O-)

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 april 2010, 22:47 uur
Ik denk dat de mensen die deze miniserie minder dan 2.5 ster geven niet de complete serie hebben gezien.
Daar zou ik dan niet de moeite voor nemen,als ik het niet zo leuk zou vinden.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 mei 2010, 12:55 uur
Vooraleer te reageren heb ik eerst de andere reacties eens doorgelezen.
Zelf heb ik de oude series met films meerdere malen gezien. Ik was onder de indruk van de verhaallijn en het visuele gedeelte: een echt goede scifi ! Het enige dat irriteerde was het constante hergebruik van gevechtsscenes (begon wat A-team achtig over te komen).

Ondertussen heb ik een groot aantal afleveringen gezien van de nieuwe series alsook deze film en Attica.
De veranderingen aan de verhaallijn / nieuwe verhaallijn komt inderdaad verfrissend over. Alles wordt goed uitgediept en er wordt flink wat aandacht besteed aan persoonlijke dilemma's.
Wat mij echter tegenvalt, en dat zeggen toch meerdere mensen die de eerste serie goed vonden, is het gebrekkige scifi aandeel in de serie. OK, je ziet (af en toe) ruimteschepen en natuurlijk de robots.....maarja.... is dat genoeg?
Voor mij in ieder geval niet echt. De serie komt sterk over als een low-budget scifi: "o ja, het budget is op. FIlmen we de rest toch in de huiskamer". Telkens krijg ik het gevoel of men op de set van GTST (of iets dergelijks) zit. Het kan net zo goed een doodgewone thriller zijn. Niet echt waar ik de films voor koop. Qua decors e.d. kan er wat mij betreft toch echt iets verbeteren.
Kortom, ik krijg er geen kippenvel van. Voor de jonkies zal het waarschijnlijk interessanter zijn. Dit is mijn eigen eerlijke mening.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 mei 2010, 13:12 uur
ardbeg41 schreef:
De serie komt sterk over als een low-budget scifi: "o ja, het budget is op. FIlmen we de rest toch in de huiskamer". Telkens krijg ik het gevoel of men op de set van GTST (of iets dergelijks) zit. Het kan net zo goed een doodgewone thriller zijn. Niet echt waar ik de films voor koop. Qua decors e.d. kan er wat mij betreft toch echt iets verbeteren.

Alleen de pilot kostte al $10.000.000.
Ik vind de keuze om het slagschip een oud barrel te laten zijn juist geniaal.
Wat had je dan liever willen zien?

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 mei 2010, 13:18 uur
Sets zijn juist prachtig, heel gedetailleerd, en die vergelijken met GTST-sets is gewoon _O^

Het moest er wat ouder uitzien, omdat de BSG eigenlijk met pensioen zou gaan. Maar die hutten, het dek, de CIC (de brug), zijn zeg maar een combinatie van modern, maar toch oud. Precies de juiste toon als je het mij vraagt.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 mei 2010, 13:23 uur
Ik snap wel wat hij bedoelt. Heeft te maken met de doffe look, de visuals zijn niet echt sterk in de pilot en de eerste helft van het eerste seizoen. Daardoor oogt het allemaal wat low-budget.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 mei 2010, 13:29 uur
Kijk jij de rest van de serie nou maar eerst af ;)

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 mei 2010, 13:31 uur
:x.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 juni 2010, 23:48 uur
Volstrekt heftige serie. Puntje van mijn stoel. Complete reeks in mum van tijd uitgekeken waarbij slapen een hinderlijke onderbreking was. Hulde _O_. Nog aan het afkicken. Doet pijn.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 augustus 2010, 12:06 uur
Beste sf-serie ooit. Waar Star Wars (overigens wel erg mooi gemaakt) en Star Trek blijven hangen in allerlei vaag gedoe met een hoop fantasie figuren, komt BSG veel realistischer over, waardoor het het klassieke sf genre ver overstijgt.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 oktober 2010, 23:00 uur
Super. Schaamde me een beetje toen ik het downloade, slaat nergens op dus. Geweldig verhaal. In een sf-wereld laten zien hoe een samenleving ontstaat, welke alledaagse problemen dat oplevert en hoe volk en leiding in verhouding staan.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 januari 2011, 15:54 uur
In 1 woord geweldig!

Heb die hele serie binnen 1 maand aangeschaft en bekeken, inclusief de films (Pegasus en The Plan)

en wie iets anders durft te beweren: Frag you!

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 januari 2011, 15:11 uur
Deze miniserie is toch een een soort pilot voor de Battlestar Galactica serie die begon in 2004?

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 januari 2011, 16:47 uur
Seifer schreef:
Deze miniserie is toch een een soort pilot voor de Battlestar Galactica serie die begon in 2004?


Het 1 ste deel is een film (pilot). De rest is serie. Zien is verslaafd worden. Afkicken doet heeeeel erg pijn. :(

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 februari 2011, 16:38 uur
Opmaat naar een fenomenale serie.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 februari 2011, 12:43 uur
Inderdaad een prachtige serie!

De pilot vond ik goed, maar naar gelang de eerste reeks verder liep, werd ik meer en meer geïntersseerd en geboeid.
Prima serie, goede verhaallijnen, realistisch en allerlei thema's komen in aanbod.

Momenteel pas begonnen met seizoen 3.
Blijkbaar zou dit iets minder zijn, maar voorlopig nog niet gemerkt.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 februari 2011, 15:52 uur
Persoonlijk vond ik vanaf seizoen 3 de diepgang juist geweldig. Er zit af en toe een "schakel" aflevering tussen, om iets af te ronden, die iets uit de toon vallen, maar altijd nog uiterst boeiend. BSG is een serie die met de seizoenen juist beter werd, voornamelijk omdat de personages allen interessant zijn en enorm mooi evolueren. Baltar spant wat mij betreft de kroon.
Seizoen 4 is zo zwart als roet en naar mijn idee het beste met een ge-wel-dige ontknoping.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 mei 2011, 10:22 uur
Fast Eddy schreef:
Inderdaad een prachtige serie!

De pilot vond ik goed, maar naar gelang de eerste reeks verder liep, werd ik meer en meer geïntersseerd en geboeid.
Prima serie, goede verhaallijnen, realistisch en allerlei thema's komen in aanbod.

Momenteel pas begonnen met seizoen 3.
Blijkbaar zou dit iets minder zijn, maar voorlopig nog niet gemerkt.


Intussen alle seizoenen bekenen. De laatste vond ik ook wat minder tov de vorige.
De enige die ik momenteel nog niet gezien heb is 'The Plan' naar het schijnt is deze niet de moeite, dus waarschijnlijk komt het er niet van om te kijken, maar je weet nooit....

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 mei 2011, 15:18 uur
Zie "The Plan" meer als een uitgebreide "deleted scenes". Leuk om te zien maar je snapt eigenlijk ook waaróm ze deleted zijn.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 mei 2011, 9:16 uur
Stephan schreef:
Zie "The Plan" meer als een uitgebreide "deleted scenes". Leuk om te zien maar je snapt eigenlijk ook waaróm ze deleted zijn.


Misschien uit nieuwsgierigheid toch eens kijken.