134.886 gebruikers | 85.687 films | 31.044 regisseurs | 3.507.349 berichten | 4.928.689 stemmen
 
locatie: Films » Schoffies (2006) » Info

Schoffies (2006)

 

 

Schoffies (2006)
19 stemmen | gemiddelde 3,39
mijn stem:
Nederland
Documentaire
58 minuten

geregisseerd door Marc van Fucht
met de stem van Peer Mascini, Atilla Vonk en An Rem

Tegenwoordig wonen er in de hoofdstad ongeveer zevenduizend reigers en in de winter zijn dat er zeker tienduizend. Ze huizen in drie grote kolonies verspreid door de stad: Frankendael in Oost, het Beatrixpark in Zuid en boven de flamingovijver van Artis. Met droogkomisch commentaar van acteur Peer Mascini brengt regisseur Marc van Fucht de leefwereld van deze verstadste diergroep in kaart.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 oktober 2007, 15:32 uur
Kennis, timing en Amsterdams lef


Schoffies. Een titel voor een film over tuig uit een achterbuurt zou je zeggen. Hoewel de film niet over mensen gaat, is het toch niet geheel onwaar: schoffies maakt de kijker op een komische manier wijzer over de reiger-problematiek in Amsterdam die regisseur Marc van Fucht jarenlang volgde.

Ironisch
Schoffies begint met een introductie over de reiger, vertelt door Peer Mascini. Op licht-ironische wijze vertelt deze over het gedrag en de leefgewoonten van de reiger, die overigens wel erg vaak gelijkenissen vertoont met de mens. Het enige wat de reiger nodig schijnt te hebben, is kennis (waar zijn er mensen die mij te eten geven), timing (hoe maak ik op slinkse wijze de mensen dit eten afhandig) en een beetje Amsterdams lef (brutaal zijn moet gewoon, om te overleven). Maar als dan met Kerstmis de Febo - waar je als reiger normaal je kippenvleugeltje haalt - gesloten is, heb je als stadse reiger toch wel een probleem. Gelukkig zijn er een paar hulpvaardige (échte) Amsterdammers die de beesten te hulp schieten als ze in 'nood' zitten.

Lees hier de hele recensie:

Schoffies - neerlandsfilmdoek.nl

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 oktober 2007, 16:26 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Een erg leuke film, die een goed beeld geeft over hoe de natuur zich weet aan te passen aan de verstedelijking van de natuur.

In de film ook een aantal goedwillende eigenwijze dierenfreaks, die (weliswaar goedbedoeld) door bijvoederen de reigers geen goeddoen en in de stad grote problemen veroorzaken.

Zelf was ik als jochie vogelfreak (vandaar mijn Avatar!) en het valt me op dat je sommige schuwe vogels steeds meer ziet en dat deze zich aanpassen aan mensen (het is dąt of uitsterven!).
Ook sommige zeldzame vogels zie je steeds meer. Volgens mij komt dit niet doordat ze minder zeldzaam worden, maar meer doordat ze in Nederland nergens meer ongezien heenkunnen!!!!

3,5* voor dit pareltje.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2007, 21:18 uur
De luchtige sfeer en achtergrondcommentaar van de documentaire is een pluspunt. Zitten ook een aantal leuke momenten, echter wordt nogal overdreven gedaan over dit beest, zo bijzonder vond ik zijn gewoontes nu ook weer niet. 3*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 december 2008, 16:30 uur
Ik heb twee jaar geleden helemaal dubbel gelegen om deze film.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 maart 2009, 14:59 uur
Schoffies is een documentaire die nu toch wel heel erg gedateerd aanvoelt. Voor de rest is de luchtige manier waarop de problematiek rondom de reigers uiteengezet wordt, wel een goede keuze.

De docu kabbelt rustig voort, met enkele grappige stukken en ook enkele formelere stukken. Toch kan ik nou niet echt zeggen dat de docu diep ontroert, shockeert of echt boeiend is.

Een luchtig tussendoortje, maar zeker niet meer. 2,5 sterren.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 maart 2009, 21:29 uur
Is deze documentaire op dvd te verkrijgen?

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 maart 2009, 19:02 uur
Ontzettend leuke documentaire dat gaat over de reiger-problematiek in Amsterdam. De voice-over is nadrukkelijk met een sarcastische ondertoon opgevoerd. Ik lag dan ook behoorlijk vaak in een deuk. Verwacht dus niet al te veel achtergrondnieuws over die vervelende beesten meer een verslag hoeveel mensen deze beesten haten. Hoewel er altijd uizonderingen op de regel zijn. Al met al is het na een uurtje voorbij. Deze mag gezien worden...