134.883 gebruikers | 85.679 films | 31.041 regisseurs | 3.507.157 berichten | 4.928.413 stemmen
 

Clash of the Titans (1981)

Alternatieve titel: Botsing der Titanen 

 

Clash of the Titans (1981)
168 stemmen | gemiddelde 2,93
mijn stem:
6 jaar geweld angstVerenigd Koninkrijk
Avontuur / Fantasy
118 minuten

geregisseerd door Desmond Davis
met Harry Hamlin, Judy Bowker en Laurence Olivier

Perseus moet Andromeda redden voor ze trouwt met een monster. Zeus heeft een paar opgaves voorbereid voor Peseus op zijn weg: Medusa verslaan en een manier vinden om Kraken te doden.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 juni 2009, 17:46 uur
Bedankt. Ik wist het niet eens, ik typt altijd 'Clash' in en dan komt die van '81, vandaard.

 

Metalfist
(crew)
avatar van Metalfist
quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 september 2009, 20:24 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
You will feel the power. Live the adventure. Experience the fantastic

Dit soort epische verhalen heb ik altijd wel graag gezien. Vooral wanneer het epische, mythologische wordt gecombineerd met een hoge vorm van heroïsme. Mijn verwachtingen waren wel vrij hoog gespannen eigenlijk.

Het grote minpunt aan Clash of the Titans is vooral de overkill aan plotlijnen. Op zich vind ik het niet slecht dat er voor gekozen is om zoveel mogelijk mythologische verwijzingen in de film te steken maar hierdoor lijkt de film geen echte climax te hebben want Perseus moet gewoon teveel beproevingen doorstaan. Eerst heb je natuurlijk het vliegende paard Pegasus dat hij moet vangen, het gevecht met Calibos, heel de Medusa story om dan uiteindelijk te eindigen met een veel te kort gevecht tegen de Kraken en dan vergeet ik volgens mij nog wel wat zaken. Ik zeg het, op zich niet slecht maar ik had liever gezien dat er zich op één verhaallijn werd geconcentreerd en dat deze eindigde met een waardige climax.

Qua cast is Clash of the Titans wel leuk om te zien. De gehele tijd leek Perseus me bekend voor te komen en de fans van de Veronica Mars serie met Kristen Bell in de hoofdrol zullen dan ook een jongere versie van Aaron Echolls herkennen. Maar ook in de bijrollen verschijnen een paar bekende actrices. Zo is de ijzersterke Maggie Smith te zien als de godin Thetis en zelfs de allereerste Bond-girl is van de partij als de godin Aphrodite. Rest van de cast kwam ook solide over.

Het verhaal van Clash of the Titans is op zich nog wel doenbaar maar wordt bijna ondraaglijk door de lachwekkende special effects. De eerste scènes met Pegasus zien er niet uit dan heb ik nog niet gesproken over die lelijke stop-motion techniek waarmee Calibos wordt neergezet die trouwens op twee verschillende manieren doorheen heel de film wordt weergegeven? Ik verschoot er trouwens van dat de film uit '81 is, had op zijn minst jaren 60-70 verwacht...

De remake van 2010 kan, vermits er met deftige effecten wordt gewerkt wel eens heel interessant worden. Voor de originele maar een nipte voldoende.

2.5*

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

Clash Of The Titans (2010) (€ 11,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Clash Of The Titans (1981) (€ 11,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Clash of the Titans (1981) (€ 14,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 oktober 2009, 1:13 uur
Metalfist schreef:
Ik verschoot er trouwens van dat de film uit '81 is, had op zijn minst jaren 60-70 verwacht... [...]
2.5*

Datzelfde idee kreeg ik ook, het viel me tegen. De film komt nogal warrig over en de acteerprestaties zijn ook niet over naar huis te schrijven. Verder is het een onderhoudende film, 2,5*.
Bubo deed mij vooral denken aan Robin, de wekkerbot van Bassie en Adriaan.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 november 2009, 13:51 uur
ben altijd gek geweest op het uiltje:) een remake zou zonde zijn, ach wat een sentiment.
maar het blijft een puike film, het spel van de goden prachtig neergezet .

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 december 2009, 19:09 uur
Ik geef het toch een 3,5 voor de geweldige Stop motion monsters :)

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 13 december 2009, 12:53 uur
Hmmm, ik vraag me af of ze deze als Dvd laten terug en het als 2-box samen met de remake verkopen... Dat zou geweldig zijn.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 december 2009, 0:23 uur
Ik viel vanmiddag in deze film en dacht ik geef hem een kans, omdat ik altijd wel houd van de klassieke geschiedenis.
Ik kon echter af en toe mijn leedvermaak niet onderdrukken, vanwege de slechte acteerprestaties, de animaties van de 'badly designed' monsters en de neppe achtergronden. Eerst hield ik me zelf voor dat deze film van rond 1960 was, maar dat bleek al niet waar te zijn. Nu hou ik het er maar op dat er een minimaal budget en een onkundig team aanwezig waren.

Ik vond de film werkelijk zo belachelijk aan doen, dat ik hem weiger te scharen onder de echte klassiekers zoals 'The Odyssee' en 'Jason and the Argonauts' etc.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 december 2009, 10:29 uur
JigSaw_Doll schreef:
Ik geef het toch een 3,5 voor de geweldige Stop motion monsters :)


Idem.
Ondanks de beperkingen die die techniek heeft 'leven'die scheppingen van Harryhausen op de een of andere manier méér dan die met de modernste technieken zijn gemaakt.
(uitzonderingen op die regel zijn voor mij wel 'King Kong' en 'Mighty Joe Young', beide in de nieuwste verie)

'Clash of the Titans' mag dan wel niet de beste film zijn waaraan Harryhausen een bijdrage heeft geleverd, maar vooral door zijn monsters blijft hij voor mij het bekijken waard.

Verder vind ik Hamlin uiterlijk een perfecte keuze voor de hoofdrol(beter dan de acteur in de nieuwe versie)
Jammer dat hij als acteur zo zwak was.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 januari 2010, 17:24 uur
Deze zal ook eens als Blu-ray editie verschijnen. *:)*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 maart 2010, 20:08 uur
Gefilmd op het eiland Gozo naast Malta. Heb ik ooit nog een prachtige vakantie gevierd! :) heerlijk rustig eilandje!

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 maart 2010, 18:05 uur
Een film als dit valt of staat met de speciale effecten. En die zijn helaas zeer slecht. Er zit genoeg potentie in de film nochtans. Leuk verhaal (beter script om de verhaallijnen te schikken mag wel), goeie cast, interessante figuren en veel spektakel. Maar het werkt niet en alles doet enorm fout en verouderd aan. Ik hoop dat de remake beter is, want deze film slaat de bal echt wel mis.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 maart 2010, 15:43 uur
De 'Medusa' scène blijft voor mij toch een onvergetelijke klassieker.

Het 'onechte', vervreemdende effect van de stop-motion techniek geeft de figuren voor mij toch iets heel bijzonders mee.
Ik blijf dat indrukwekkender vinden dan de moderne technieken.
Ze 'leven' voor mij méér dan de CGI scheppingen, die toch wat 'plat' overkomen vaak.

Ik geef toe dat er heel wat schort aan 'Clash of the Titans'.
Maar er zitten toch ook wel goede kanten aan.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 maart 2010, 15:57 uur
Goeie stop-motion kan best mooi zijn, maar hier komt het regelmatig nogal knullig over helaas.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 maart 2010, 18:10 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ondanks ook mindere kanten van de film, heb ik mij vanmiddag toch weer aangenaam vermaakt met het kijken naar de DVD die ik onlangs gekocht heb.

Echt (weer) genoten van vooral de scènes met Medusa, die werkelijk zeer sfeervol gefilmd zijn, en ook die met de Calibos, de schorpioenen en zeker ook die met de Kraken.Wanneer die aan zijn eind komt, dan weet je waar hij zijn naam aan te danken heeft

Het viel me nu ook op dat Olivier wel een heel goede keuze voor de rol van de grote 'manipulator' Zeus was.
En Judy Bowker hartveroverend engelachtig in haar verschijning.
Ook Burgess Meredith beviel goed in zijn begeleidende rol (Ammon)

Het interview met Ray Harryhausen is interessant, als 'extra'.

Benieuwd hoe de remake zal bevallen.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 april 2010, 17:45 uur
Toch maar weer eens hergezien.

De film is en blijft erg goed maar met eerdere werken zoals ''Jason and the Argonauts'' of ''The Golden Voyage of Sindbad'' kan hij het niet opnemen.
De effecten zijn erg goed vooral die drie-koppige hond en Medusa,maar ze zijn niet mooi in het beeld gemonteerd.
Het acteerwerk is goed.
Een mooie afsluiter van Ray Harryhausen.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 april 2010, 17:53 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
kirk douglas schreef:
De effecten zijn erg goed vooral die drie-koppige hond


Dioskilos heeft maar 2 koppen.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 april 2010, 18:28 uur
Minotaures schreef:
kirk douglas schreef:
(quote)


Dioskilos heeft maar 2 koppen.



o ja.
meestal hebben ze er wel drie maar dat zal dan wel Cerberus zijn.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 april 2010, 18:34 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Yup, dat is Cerbie inderdaad.

Maar ook wel eens een leuke afwisseling, een 2-koppige hond.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 mei 2010, 10:53 uur
verhaal en spektakel is ok, maar de special effects doen voor mij heel verouderd aan. En dat terwijl er al tig betere films waren gemaakt (qua special effects) zo'n 20 jaar ervoor. Nja toch beetje tegenvaller dan.

Pluspunten: het mechanische hondje en Medusa!

2.5*

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 mei 2010, 12:29 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Mechanische uil, Bubo, bedoel je dan :p

Dioskilos, de 2-koppige hond, is een ''normale'' wezen.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 juni 2010, 13:20 uur
die bedoelde ik ja :)

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 juli 2010, 7:05 uur
pfhhh een magere 1,5 sterren,niet echt een vermakelijke film

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 juli 2010, 11:01 uur
Het is oud, en het 3D was nog niet echt ontwikkeld maar ik vond deze film wel Bar Slecht!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 juli 2010, 21:10 uur
Dit was vroeger een heerlijke pulp film. Ze zenden hem nu nog wel eens uit op MGM.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 juli 2010, 18:04 uur
Toch wel een klassieker enigzins. al zijn de ooit geroemde stop motion effecten zo verouderd dat ze bijna lachwekkend worden. toch is dit in vele opzichten verder een prima film, met een degelijke cast, en een heroisch verhaal. dat jammerlijk niet de optimale uitwerking heeft gekregen. maar ach, voor die tijd. en vanwege een beetje sentiment. 3 sterren.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 augustus 2010, 1:36 uur
Over 2 weken samen met de remake in de winkels verkrijgbaar

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 augustus 2010, 15:41 uur
Is de remake beter of het origineel?

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 september 2010, 19:24 uur
lastig te zeggen, want het blijf ieder smaak apart natuurlijk...

Ikzelf hou meer van moderne techniek, dus ik zou die van 2010 kiezen. ookal scheelt het weinig, ze zijn allebei vermakelijk, geen toppers

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 september 2010, 13:07 uur
Op blu-ray ziet de film er goed uit om zo maar te zeggen helemaal opgepoetst.
en als ik eerlijk ben doet hij niet onder voor de versie uit 2010!

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 januari 2011, 9:38 uur
kobe bryant fan schreef:
Is de remake beter of het origineel?


Nee. Remake: geen sfeer, zwak acteerwerk, rommelige storyline.
De oude: minder high-tech (destijds wel top), maar wel luguber en onheilspellend sfeertje, vooral in het paleis van Medusa en de nachtelijke gevechten.

 

dominion
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 maart 2011, 2:29 uur
Slecht filmpje.

Maar nog steeds een klassieker en goed voor die tijd.
Toch kies ik voor de remake die ik overigens ook niet zo bijzonder vond.
De stop-motion effecten waren wel heel erg goed gedaan moet ik zeggen maar nu ziet het er echt niet meer uit.
En raar dat ik hier nog niet op gestemd had.

Toch wel enigszins vermakelijk maar de film heeft ozo slechte effecten en slecht acteerwerk.
Die klassieke mythologie filmpjes waren ook niet echt mijn ding geweest bijvoorbeeld de Hercules filmpjes vond ik ook niks.
Maar het stukje met de kraken was nog wel vet gedaan :).
Voor die tijd super maar nu is het echt niks bijzonders meer dus daarom de lage cijfer.

1,5

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 november 2011, 14:11 uur
In de meeste gevallen ga ik voor 't origineel maar bij Clash kies ik toch voor de remake. De stop-motion effecten hebben hun charmes maar zoveel mooier en beter zijn ze niet vergeleken met wat ik zag in het veel oudere Jason and the Argonauts (persoonlijk beter dan welke Clash film dan ook). Ook was het beeld (van mijn DVD) erg rommelig in sommige scenes en bij andere gedeeltes (o.a. de scene waarin Kalibos achter een boom staat en Perseus met zijn vrienden ziet wegrijden) kloppen de kleuren totaal niet. Hoewel de held in de originele Clash meer charmes heeft (een beetje de standaard held-van-de-dag-met-brdede-onderkaak) en een personage als Burgess Meredith geheel ontbreekt in de remake, vindt ik de visuele beelden wel erg strak en mooi in laatst genoemde versie. En Medusa is echt hot in die film..jum jum :P

Clash of the Titans '81
+ Soundtrack
+ Burgess Meredith
+ Kalibos met bokkenpoten
- Visueel (niet per se de stop-motion effecten)
- Robot uiltje (past er niet bij)

Clash of the Titans '10
+ De Djinn
+ Medusa
+ CGI Effecten
- Geen Cerberus
- Geen memorabele avonturenmuziek

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 maart 2012, 22:42 uur
Aardig stop-motionvermaak van Ray Harryhausen. Veel stelt de film verder niet voor. Dit werd nooit gezien als een meesterwerk, maar toen de remake verscheen werden automatisch mensen kwaad en werd de term 'klassieker' plotseling te pas en te onpas een klassieker genoemd. Dit gebeurt wel vaker met minder goede films die een remake krijgen: plotseling worden ze gezien als belangrijke kunstwerken, simpelweg omdat de afkeer voor het opnieuw maken van films zo groot is. De les: als je ooit wilt dat je matige film een klassieker wordt, maak er dan een remake van. Zie voor recente, succesvolle voorbeelden Clash of the Titans en True Grit.

De versie uit 1981 van Titans is dus niet echt bijzonder, maar gelukkig voor hem is de remake nog slechter (in tegenstelling tot True Grit, waarin de nieuwe versie alles beter doet). En deze film is gewoon geen ramp. In feite val ik nog wel enigszins voor de mythologie, maar ik wou dat het in een spannendere vertelling was gegoten. Griekse mythes bulken doorgaans niet uit van de psychologie (dat is sowieso meer iets voor latere tijden), maar ze hadden wel vaak een gevoel voor groots drama of tragiek, iets wat hier nauwelijks aanwezig is. Zeker niet in het personage Perseus, die de meest flinterdunne motivatie om op pad te gaan krijgt, zeker voordat hij verliefd wordt. Een saai mannetje, Harry Hamlin of geen Harry Hamlin. Het verhaal wordt vooral gevoed door de gevoelens van de Goden, zoals in de meeste Griekse mythes, maar hun scènes blijven wat te kalm en op de achtergrond. Daar had meer in gezeten.

In plaats daarvan krijgen we net iets meer beesten dan nodig. De schorpioenen en Dioskilos zijn gave creaties, maar de gevechten tegen hun zijn saai, overbodig en halen de rek uit het verhaal. Ik was ook niet zo gecharmeerd van de manier waarop Calibos een echte acteur was in close-ups en van veraf een stop-motion creatuur. De overgang tussen beiden was lelijk. Bubo zag er dan wel weer knap uit, maar werd flauw gebruikt. Verreweg het beste is Medusa, die ook absoluut de beste scène krijgt. Ik had ook een zwak voor de gier (Rok?) en de scènes waarin hij de geest van Andromeda kwam ophalen wekten bij mij precies het mysterieuze sprookjesgevoel op waar ik naar zocht. Voor de rest is het een vlotte avonturenfilm die vermakelijk is om te kijken, maar nergens opzien baard. Hopelijk zitten er nog wat leukere films tussen Harryhausens oudere werk. Ik geloof dat ik wel eens wat van Jason and the Argonauts heb gezien dat ik toen best knap vond.
3*