Vera Drake (2004)

304 stemmen | gemiddelde 3,51

Verenigd Koninkrijk / Frankrijk
Drama125 minuten
geregisseerd door
Mike Leighmet
Imelda Staunton,
Philip Davis en
Peter WightVera Drake woont met haar man Stan en hun volwassen kinderen Sid en Ethel in het Londen van 1950. Ze zijn niet rijk, maar wel gelukkig en een hecht gezin. Vera is werkster in verschillende huizen, Stan is monteur in de garage van zijn broer. Sid werkt als kleermaker en Ethel werkt in een fabriek voor gloeilampen. Maar de goede Vera heeft een geheim dat ze met niemand uit haar naaste omgeving deelt. Ze helpt, zonder daarvoor betaling te ontvangen, jonge vrouwen bij het beëindigen van zwangerschappen. Als een van die meisjes na een abortus ziek wordt en in het ziekenhuis terechtkomt, stelt de politie een onderzoek in. Het onderzoek brengt hen bij Vera.
4,5
[permalink] geplaatst op 8 april 2006, 18:38 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenVond het een prachtige film, die een zeer duidelijk beeld van het leven vlak na de oorlog geeft. Ook het kleinburgelijke gezin van Vera en hun omgeving is erg realistisch weergegeven. De hele cast acteerde zeer overtuigend, waardoor de kleine bijrol van Jim Broadbent bijna niet opviel.
Ik was erg verrast door Imelda Staunton, in wie ik nooit een hele goeie actrice zag. De manier waarop ze de film droeg, is bepalend voor het sterke karakter van Vera Drake. Je ziet Vera vooral als een sterke vrouw die alles voor anderen over heeft. Door de prestatie die Imelda neerzet krijg je bewondering voor Vera, en wil je het wel uit schreeuwen
als ze veroordeelt wordt
Ik heb zelden een actrice zo'n geweldige prestatie zien neerzetten. Imdela Staunton mag zich in mijn rijtje van beste actrice scharen. Ten midden van: Maggie Smith, Judi Dench, Vanessa Redgrave, Helen Mirren, Joan Plowright, Glenn Close, Meryl Streep en Isabella Rossellini.
**** en een halve, welverdiende sterren.
[permalink] geplaatst op 14 april 2006, 23:00 uurIk vond het inderdaad ook een heel mooie film. Hij kwam wat langzaam op gang, maar dat was om de karakters in het verhaal te omschrijven. Er werd zo fantastisch geacteerd, zodat alles geloofwaardig overkwam.
Toch is het geen film die ik meerdere keren ga zien. Ik had hem gehuurd maar zal hem niet kopen.
Een 3.5* (is toch altijd nog een zeven!)
3,0
[permalink] geplaatst op 8 mei 2006, 9:24 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEen film waar men uiteraard ontroerd op reageert. Ik denk dat iedereen medelijden krijgt met het personage Vera Drake. De verschillende personages worden overigens verzorgd uitgewerkt en er zijn een aantal sterke acteerprestaties (met Staunton op kop).
De film raakte me wel, maar de emoties die losgewekt werden, vond ik iets te makkelijk. Daarvoor is het onderwerp van de film te cliché-matig. Ik blijf steken op 3,5*
de laatste scène met Drake (het gesprek in de gevangenis met lotgenoten) vond ik overigens overbodig. Je verliest hierdoor zelfs het gevoel dat Vera Drake uniek is in haar problemen!
4,0
[permalink] geplaatst op 3 augustus 2006, 12:26 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenMartin Van K schreef:
Je verliest hierdoor zelfs het gevoel dat Vera Drake uniek is in haar problemen!
Volgens mij is dat
juist de bedoeling van de regisseur, Vera Drake was niet de enige...
3,5
[permalink] geplaatst op 1 oktober 2006, 5:36 uurzeer bijzondere film.
mooi tijdsbeeld.
4,5
[permalink] geplaatst op 2 juni 2007, 16:26 uurHad de film voor 2 euro 50 bij Mediamarkt gekocht. Filmbeschrijving niet gelezen. Blijkt ook niet nodig: is een mooie, toegankelijke film die je langzaam meesleurt naar het Londen van de jaren '50 en het geheim dat een hard werkende vrouw met zich meedraagt.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 oktober 2007, 20:22 uurSterke acteerprestatie van Imelda Staunton!
4,0
[permalink] geplaatst op 13 januari 2008, 18:47 uurHeel sterke film, dacht eerst was is dit,maar heel goed:4,0
3,5
[permalink] geplaatst op 19 januari 2008, 0:56 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenEen prachtige film. Het plot is boeiend en de film ziet er ook goed uit. Er wordt knap een bepaald tijdsbeeld weergegeven met de mooie kostuums, art direction en locaties.
De film bevat een aantal interessante karakters die allemaal goed worden gespeeld, sommigen erg sterk. Hoofdpersoon Vera Drake wordt echt subliem gespeeld door Imelda Staunton. Aan het begin zo vrolijk, positief en vol energie, op het einde kan ze helemaal niks meer. Alleen al die blik is fanastisch.
De film is lekker sfeervol, mooi geschoten met mooie kleuren en belichting. De muziek klinkt ook goed, is vrij subtiel en af en toe echt heel mooi. Wat ik ook knap vind aan de film is dat het drama effectief is maar totaal niet wordt uitgemolken. Sommige dramatische scènes duren erg kort. Al is het aan de andere kant weer zo dat de scènes rond de arrestatie en het verhoor van Vera weer vrij lang duren, iets te misschien.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 januari 2008, 12:05 uurprachtige film !
erg mooi verhaal en liet echt zien hoe het er in de jaren 50 uitzag in engeland een erg mooie drama film die ik nog lang zal blijven herineren . zet hem op nr 10 van mn top 10 4 *
veron35
[permalink] geplaatst op 19 januari 2008, 13:28 uurMijn genre, maar dit was echt slecht. Het eerste uur was heel goed. 4*, maar daarna werd het veel te langdradig en saai. Wat een irritant wijf was die Vera Drake! Ik kan een film ook vullen met een vrouw die drie kwartier zit te huilen.
Nog net 2,5* vanwege de eerste helft.
Wat is er trouwens zo erg? 1 van de 100 vrouwen die nog niet eens dood is. Dat is zeker geen zwaar misdrijf.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 januari 2008, 14:34 uurSomber, naturel en realistisch zijn de woorden die me te binnen schieten bij dit bijzondere dramawerkje dat een mooi en realistisch beeld schept van de arbeidersklasse in Londen in begin jaren 50.
De regie is lekker down to earth wat de film zeker ten goede komt, hip camerawerk en andere foefjes met filters zou alleen maar afleiden. Films als deze hebben dat soort foefjes niet nodig om de aandacht er bij te houden.
3,5
[permalink] geplaatst op 19 januari 2008, 18:29 uurveron35 schreef:
Wat is er trouwens zo erg? 1 van de 100 vrouwen die nog niet eens dood is. Dat is zeker geen zwaar misdrijf.
Tegenwoordig zijn er nog een hoop (lees: gelovige) mensen die abortus een zonde vinden. En in die tijd was dat al helemaal zo natuurlijk.
3,0
[permalink] geplaatst op 20 januari 2008, 10:29 uurEen sterke Mike Leigh film. Tot het einde is de film pakkend, dit komt vooral door het acteerwerk en het verhaal. Opvallend vond ik de minimale setting, wat de film een beetje een low-budget gevoel geeft. Ook wist de film mij niet op een manier te raken zoals Secrets & Lies dat wel deed.
4,0
[permalink] geplaatst op 21 januari 2008, 12:13 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenMooi ingetogen drama. Imelda Staunton speelt echt enorm sterk en sleepte daarmee terecht een Oscar-nominatie in de wacht.
Ik begreep alleen het subplotje met die Susan niet helemaal?
3,5
[permalink] geplaatst op 6 maart 2008, 16:45 uurOntroerende film, met een schitterende cast die idd de jaren 50 heel goed in beeld brengt. De film leek een 4* te gaan worden, maar naar het einde toe werd het nog eerder een 3* ik blijf nu maar steken op een 3.5* omdat het acteren erg goed is en het eerste deel, daarna valt te film in een standaard sentimenteel sfeertje, de regisseur heeft dit te lang uitgerekt vind ik. Jammer.
klute89
[permalink] geplaatst op 6 maart 2008, 22:16 uurWauw! Wat was dit een ontroerend en ingetogen meesterwerk, aan het einde van de film had ik toch wel een brok in m'n keel

, en ik moet zeggen dat dat bij mij wel erg weinig voorkomt als ik drama's kijk. Het acteerspel was subliem, de camera voering was geweldig en beetje grauw, en het verhaal vond ik ook bijzonder sterk.
Deze film zal ik niet snel vergeten, en ik ga hem ook zeker aanschaffen want hij heeft een diepe indruk bij me achtergelaten.
5 volle sterren voor dit meesterwerk

4,5
[permalink] geplaatst op 6 maart 2008, 22:37 uurDe eindscène was schrijnend naar, zeer zeer knap!
klute89
[permalink] geplaatst op 6 maart 2008, 22:39 uurGoodfella_90 schreef:
De eindscène was schrijnend naar, zeer zeer knap!
Ja dat was een zeer heftige scene!
klute89
[permalink] geplaatst op 19 maart 2008, 23:41 uuryes ik heb de film nu zelf. Erg mooi om zelf in je collectie te hebben.

zenboy1969
[permalink] geplaatst op 31 juli 2008, 17:23 uurZeer mooie film. Dramatische afloop voor Vera Drake die uiteindelijk een gouden hart heeft en iedereen probeert te helpen. Ook haar gezin houdt ze goed samen. Helaas wordt ze opgelicht door een "vriendin" waardoor zij de zondebok van het verhaal wordt. De taferelen, de sfeer, zelfs de (camera)kleur van de jaren '50 is prachtig in kaart gebracht. Verder geen nodeloos ingewikkelde en ellenlange film... MOOI !!
2,5
[permalink] geplaatst op 20 oktober 2008, 20:03 uurBeklemmende jaren 50 sfeer wordt goed weergegeven en het verhaal(tje) wordt ook nog goed neergezet maar dan hebben we het echt wel gehad.
4,0
[permalink] geplaatst op 5 juli 2009, 1:49 uurIn veel landen is abortus nog altijd een beladen onderwerp. Het getuigt van lef om hierover een film te maken. Ook getuigt het van lef om een film te maken met vooral oudere, niet bepaald sexy mensen. (Dat zijn dus alvast twee dikke pluspunten). Dit doorsnee jaren-50-gezin wordt mooi neergezet en ik heb me rot geërgerd, ik bedoel genoten van de zwakbegaafde dochter Ethel en de emotionele Vera met haar kopjes thee. Nog een pluspunt: Vera antwoordt niet op de vraag van de rechercheur: "Heeft uzelf zoiets als jong meisje meegemaakt?" De reden waarom Vera ooit met deze praktijken is begonnen blijft in nevelen gehuld en de film blijft hierdoor subtiel. Heel mooi. 4*
2,5
[permalink] geplaatst op 7 december 2009, 22:56 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenHmmm, ik had deze film al jaren liggen maar steeds weer uitgesteld om die te bekijken.
Aangezien hij hoog wordt aangeprezen door de filmcritici heb'k hem vandaag dan toch maar eens opgezet.
What can I say....?
Deze film gaat over een vriendelijke, sympathieke vrouw en haar liefdevolle familie met wie ik wordt verondersteld mee te leven, maar ik voelde helemaal niets, ligt dat nu aan mij of heeft deze regisseur volledig gefaald in het overbrengen van de emoties....?
Aangezien hij zo'n hoge imdb-score heeft moet ik het antwoord niet ver zoeken...
Toen
Vera werd aangehouden bleef ze gedurende de rest van de film maar snotteren en bibberen, ik kon er écht niet inkomen.
Ik denk dat het enkel een aanrader is voor volwassen vrouwen met een gezellig huishouden en kinderen, die zullen ongetwijfeld het grote verdriet van Vera Drake beter begrijpen...
5/10.
Alhoewel hij mooi in beeld werd gebracht vond ik er niets aan, maar ik zou'm toch willen aanraden aan meer gesofisticeerde kijkers, die zullen dit waarschijnlijk een goeie film vinden...
Filmsite :
http://www.newline.com/prop...
4,0
[permalink] geplaatst op 5 augustus 2010, 16:04 uurGoedheid en behulpzaamheid hebben hun grenzen en onbaatzuchtige goede wil wordt meestal uitgebuit en ook bestraft, terecht maar hard, als het in strijd is met de wet. We schrijven 1950..
Van Mike Leigh zag ik reeds uitstekende werken als "Naked" en "Happy go-lucky" en ook nu is deze "Vera Drake" van goede makelij en met een sterke (Britse) sociale inslag. In de beginne iets te lang uitgesponnen, misschien, met nogal personages maar ook met veel sterke, emotionele momenten. Van de acteurs niets dan goed en dat geldt niet alleen voor hoofdvertolkster Imelda Stauton maar nagenoeg voor allen die haar omringen. Vind die Daniel Mays, reeds gezien in "The Bank Job" heel bijzonder.
4,0
[permalink] geplaatst op 9 augustus 2010, 13:24 uurDe film is nogal traag en een beetje saai bij momenten, maar het onderwerp is nu eenmaal niet geschikt voor en spannende en boeiende film.
Het is een sober geheel geworden deze film over illegale abortus in de jaren 50, met evenwel een uitstekende Imelda Staunton in de hoofdrol.
Voor mensen die geïnteresseerd zijn in het onderwerp is dit een prima film, voor diegenen die van actie en spanning houden is dit niet wat zij zoeken.
3,5
[permalink] geplaatst op 18 oktober 2010, 15:58 uurIntrigerende film, dat op een sterke wijze wordt verteld. De koude sfeer en de trage vertelwijze komt het realistische beeld ten goede. Het maakt de film des te indringender. Maar het meest memorabel van alles is wel de fenomenale werk van Imelda Staunton. Wat een gigantische acteerprestatie was dat.
3,5 sterren.
4,5
[permalink] geplaatst op 28 januari 2011, 19:59 uurPrachtige en emotionele film met een nog altijd actueel en beladen onderwerp: abortus. En waarin een vrouw een dubbelleven leidt waarbij haar man en kinderen niets weten over de abortussen die ze uitvoert. Het Londense arbeidersmilieu begin jaren '50 ziet er authentiek uit door middel van de kostuums en locaties en geeft de film een realistische look. Je zou bijna denken dat het om een waargebeurd verhaal gaat, maar dat is dus niet het geval. Ook de acteurs zijn allemaal bijzonder goed, waarbij Imelda Staunton ijzersterk is als de goedhartige maar enigzins naïeve Vera Drake.
4,0
[permalink] geplaatst op 3 april 2011, 2:42 uurImelda Staunton stal de show in dit Engelse drama, dat kwam door haar rol en fantastische spel. Dat laatste kan eigenlijk wel voor elke acteur gezegd worden in deze film. Fabelachtige regie Mike Leigh.
scorsese schreef:
Prachtige en emotionele film met een nog altijd actueel en beladen onderwerp: abortus. En waarin een vrouw een dubbelleven leidt waarbij haar man en kinderen niets weten over de abortussen die ze uitvoert.
Ik vind eigenlijk dat Vera helemaal geen dubbel leven lijdt, ondanks dat ze haar hulp verborgen houdt voor haar familie. Het helpen van haar medemens is eigenlijk gewoon een onderdeel.
4,5
[permalink] geplaatst op 4 april 2011, 4:11 uurIk begrijp je punt Leo, maar in de ogen van haar man en kinderen heeft ze wel een dubbelleven geleidt.
3,5
[permalink] geplaatst op 2 februari 2012, 19:46 uur'k vond hem wel goed, maar het personage komt wel erg positief in beeld. De hele tijd zo lachen, echt realistisch lijkt me het toch niet. Eenmaal dat ze werd opgepakt, kwam het wel menselijk over.
'k leefde wel mee met het personage en voor de rest boeide de film wel, maar op dvd zou 'k hem niet kopen, daarvoor vond 'k het verhaal niet waw genoeg, maar toch ben 'k blij dat 'k hem eens heb gezien.