134.883 gebruikers | 85.680 films | 31.041 regisseurs | 3.507.173 berichten | 4.928.465 stemmen
 
locatie: Films » Sen de Gitme (1995) » Info

Sen de Gitme (1995)

Alternatieve titels: Ne Pars Pas, Triandfilis, Don't Leave, Triandfilis 

 

Sen de Gitme (1995)
2 stemmen | gemiddelde 3,75
mijn stem:
Turkije / Frankrijk / Griekenland
Drama
107 minuten

geregisseerd door Tunç Basaran
met Olivia Bonamy, Fikret Hakan en Isik Yenersu

In 1930 is Antakya een stadje waar Turken, Arabieren, Armeniërs, Grieken en joden bij elkaar leven. Heer Antoine (Fikret Hakan) woont met zijn familie in een groot herenhuis. Van zijn kinderen houdt hij het meest van zijn dochter Triandafilis (Olivia Bonamy), die geestelijk gehandicapt is. Het is de huishoudster Sultan (Isil Yenersu), die zich met haar bezighoudt en opvoedt. Wanneer Triandafilis op een dag uit het raam kijkt, ziet ze Pierre , één van de Franse soldaten die in Antakya gestationeerd zijn. Ze worden verliefd op elkaar. Maar wanneer de provincie Hatay (en daarmee ook het stadje Antakya) zich aansluit bij Turkije, moeten de Franse militairen er weg. Triandafilis besluit Pierre achterna te gaan.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 juni 2004, 2:19 uur
Het verhaaltje klinkt zeer interessant.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 juli 2004, 15:29 uur
Tot eergisteren wist ik helemaal niet dat deze film bestond. Helaas heb ik slechts het laatste halfuur kunnen zien.
Waarom?
Zie kritiek bij Piyano Piyano Bacaksiz...

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 juli 2004, 11:28 uur
Wat trouwens heel raar is: Tunç Basaran heeft aan de ene kant verschrikkelijk slechte (Aysecik, Abuzer Kadayif, Kaptan Swing);
maar aan de andere kant ook hele goede films (Piyano Piyano Bacaksiz, Uçurtmayi Vurmasinlar en van wat ik ervan gezien heb, ook: Sen De Gitme).

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 oktober 2004, 18:59 uur
Even toch voor de zekerheid dat men het niet zal missen:
vandaag om 19.30 op TRT 2!