Mio Caro Assassino (1972)
Alternatieve titel: My Dear Killer

19 stemmen | gemiddelde 3,23
Italië / Spanje
Thriller /
Misdaad105 minuten
geregisseerd door
Tonino Valeriimet
George Hilton,
Salvo Randone en
William BergerInspecteur Peretti krijgt een zaak waarin hij een gruwelijke onthoofding moet oplossen. Niet veel later vallen er nog meer doden en Peretti ontdekt een verband tussen de moorden. Peretti haalt alles uit de kast om de zaak tot een goed einde te brengen en ziet ineens de tekening van een klein meisje als zijn belangrijkste aanwijzing...
[permalink] geplaatst op 22 juni 2009, 21:10 uurKlinkt goed. Aardig gemiddelde op Imdb ook.
4,0
[permalink] geplaatst op 24 juni 2009, 13:36 uurErg sfeervolle giallo ook. Heerlijk sfeertje met alle aspecten die je in een goede giallo verwacht.
4,0
[permalink] geplaatst op 21 maart 2010, 23:32 uurDe eerste giallo die ik sinds tijden zie, en een goede.
Ik was dit genre een beetje uit het oog verloren nadat ik bijna alle pulpfilms die ik op DVD had weg had gedaan.
Gelukkig is daar mijn goede vriend FatMike die me verraste met deze film. En in ben bang dat ik hem ook moet bedanken voor mijn (langzame) herwaardering van het b-film genre en dit soort films in het bijzonder.
Een spannend verhaal en een goede ontknopping worden doorspekt met bloederig geweld en een fantastische score van Morricone. Voor liefhebbers van giallo's zeer de moeite waard!
4*
3,5
[permalink] geplaatst op 7 mei 2010, 17:49 uurEen hele aparte giallo die me 90 minuten lang heeft geboeid,
De ontknoping was om u tegen te zeggen!
[permalink] geplaatst op 16 november 2010, 3:06 uurZeg maar u tegen Agatha Christie en Hercule Poirot.Redelijke giallo met een extreem gecompliceerde plot die eigenlijk als een grote afleidingsmanoeuvre kan worden opgevat.
Hilton speelt ditmaal een wout en heeft speciaal daarvoor een snorretje gekweekt.Dan nog is hij een houten klaas die zijn rol slaapwandelend lijkt te spelen,terwijl William Berger godverdomme maar een bijrolletje heeft.
De ontknoping is zoals reeds gesuggereerd een soort Poirot rip-off,maar slaagde er toch in me op het verkeerde been te zetten.Origineel gebruik van een artefact om het raadsel op te lossen ook,zij het net een tikkie ongeloofwaardig(zoals het hoort).
Die eerste moord is zeker prima en zowaar origineel voor het genre,maar die Black&Decker idee daarentegen werd ook al toegepast in SOMIR van Lenzi(was die eigenlijk eerder?).
De sleaze valt vies tegen,we zien de boobs van Tolo

slechts een magere 2 keer,al geef ik toe dat ze ook niet te groot waren
Aardige soundtrack van Morricone,zij het wat standaard.
Tenslotte een WAARSCHUWING:we zien in deze film pardoes een volkomen,frontaal naakt kind van een jaar of 6 opduiken alsof het volstrekt normaal is.Ok ,de seventies,maar dan nog.
3,0
[permalink] geplaatst op 28 november 2010, 12:04 uurLeuke DIY-themed giallo met een paar gore kills, typisch uitbundige cameravoering en muzikale begeleiding van Morricone die altijd wel een paar geheimzinnige "la-la-la-la" deuntjes heeft klaarliggen voor dit soort pulp. De film blijft voornamelijk boeiend door de constante verdachtmakerij en ontaardt inderdaad in een hilarische Poirot-ripoff. Het grappigste detail vind ik overigens hoe een personage naar Django kijkt en het "some terrible western" noemt. Tof vleugje zelfspot van spaghetti western regisseur Valerii.
4,0
[permalink] geplaatst op 3 juni 2011, 22:06 uurPrima giallo die van standaard B-film-verhaaltje langzamerhand uitmondt in ijzersterke thriller.
Plot lijkt hier zowiso wel grotere rol te spelen dan gebruikelijk in dit sub-genre, al zijn er wel de typische elementen: de zwarte handschoenen, het scheermes, de (originele) onthoofding en hoe U ook gebruik kan maken van uw slijptol.
Full frontal nude van zesjarig meisje bij pedo-oom kon in 1972 nog gewoon leuk met Morricone-soundtrack, maar is anno nu volslagen onmogelijk...beetje storende bijdrage in het licht van allerlei onfrisse kinderpraktijken de afgelopen jaren.
3,5
[permalink] geplaatst op 7 januari 2012, 22:09 uurZeker geen slechte giallo met alle ingrediënten die men kan verwachten bij een genrefilm als deze. Er zaten een aantal lekker spannende scenes in en ook een aantal leuke moorden. De soundtrack droeg ook wel aardig bij. Leuke film.