134.880 gebruikers | 85.667 films | 31.036 regisseurs | 3.507.008 berichten | 4.928.219 stemmen
 
locatie: Films » Coming Home (1978) » Info

Coming Home (1978)

 

 

Coming Home (1978)
106 stemmen | gemiddelde 3,32
mijn stem:
12 jaar geweld angst drugs- en alcoholmisbruik grof taalgebruikVerenigde Staten
Drama / Romantiek
127 minuten

geregisseerd door Hal Ashby
met Jane Fonda, Jon Voight en Bruce Dern

Nadat een marine-kapitein is vertrokken naar het front in Vietnam, begint zijn vrouw met vrijwilligerswerk in een veteranenziekenhuis. Daar ontmoet ze een verbitterde, maar charismatische verlamde, en begint een relatie met hem.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 mei 2002, 23:08 uur
Deze film kwam in hetzelfde jaar uit als The Deer Hunter en ging ongeveer over hetzelfde. Het waren allebei grote kandidaten voor de oscars en ze hebben beide veel gewonnen. Dit vind ik toch wel de mindere, toch een wat lievere en zachterige film. Al wordt er zeer goed geacteerd door de cast en vooral Jon Voight.

 

FisherKing
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 september 2002, 13:58 uur
Inderdaad. John Voight steelt de show hier.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Coming Home (€ 5,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Coming Home (€ 5,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Coming Home (€ 5,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 juli 2003, 21:20 uur
een heel degelijke film over Vietnam en zij die er gebroken van terugkeren.
Normaal 3,5 maar de soundtrack, Jon Voight en het sterke einde zorgen voor een krappe (3,75 had hier moeten bestaan :))
**** 4 op 5 ****

 

neo
(moderator)
quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 oktober 2005, 22:14 uur
Las in een oud blad een interview met John Schlesinger die ervoor gevochten heeft om deze film te mogen doen. Jane Fonda stond hem bij, en na het vele research verliet hij het project om aan Ashby te geven die zelf wel een Amerikaan was en dus geschikter. Enorm mooie rollen van Voight en Fonda, maar ook Robert Carradine is erg goed. 4 sterren

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 augustus 2008, 17:55 uur
Er werden over oorlogen ontelbare films gemaakt en het is volgens mij altijd beter de vreselijke gevolgen er van aan de kaak te stellen dan één of andere heldhaftige patrouille te volgen in de strijd.
Deze film klaagt het onmenselijk en zinloze van de Vietnam oorlog aan en beschikt daar voor over een paar uitstekende acteurs.
Toch kan ik mij niet van het gevoel ontdoen dat een heel stuk van de film vervalt in romantiek, oppervlakkigheid en een beetje zucht naar sensatie.
De opzet is duidelijk en nobel maar de film mist ware klasse om in de prijzen te vallen.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 juni 2011, 21:51 uur
Sterke anti-oorlogsfilm over de gevolgen van de oorlog waarbij een legervrouw in een veteranenziekenhuis gaat werken ten tijde van de Vietnam-oorlog. Maar ook een ontroerend en intiem liefdesdrama tussen de legervrouw en een patient. Een mooie soundtrack en een aangrijpende eindspeech. Realistisch in beeld gebracht en twee prachtige rollen van Jane Fonda en vooral Jon Voight als de ex-soldaat in een rolstoel.