132.201 gebruikers | 83.039 films | 30.189 regisseurs | 3.421.602 berichten | 4.775.117 stemmen
 
locatie: Films » Vodka Lemon (2003) » Info

Vodka Lemon (2003)

 

 

Vodka Lemon (2003)
52 stemmen | gemiddelde 2,82
mijn stem:
Armenië / Italië / Zwitserland / Frankrijk
Komedie / Drama
84 minuten

geregisseerd door Hiner Saleem
met Romen Avinian, Lala Sarkissian en Ivan Franek

Hamo leeft als weduwnaar in het onherbergzame Armenië. Eén van zijn zonen leeft voortdurend in een vodka-lemon roes. De ander woont in Parijs en stuurt zijn vader brieven. Bij het graf van zijn vrouw ontmoet hij Nina, die haar man in de oorlog heeft verloren.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 januari 2009, 23:31 uur
mmmmmm nogal een lage waardering hier. Ik vond het wel een mooie film. Een soort van lievere versie van Kusturica-films als Black Cat, White Cat. Bedaard van tempo, lief en met schitterend camerawerk.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 januari 2009, 12:32 uur
Mooi portret van een aantal bewoners in een dorpje in the middle of nowhere van het desolate landschap van Armenie na de Sovjet tijd.
In dit dorpje is het inmiddels armoe troef geworden en het verval slaat dan ook langzaam maar sluikend toe. Iedereen is bezig zijn laatste bezittingen te verkopen om te overleven of vertrekt noodgedwongen. Er gaan alleen maar dingen af en er komt niets meer bij.
Zoals er in een gesprek in de film gezegd wordt : In de Sovjet tijd had je alles behalve vrijheid. Nu heb je alleen nog maar vrijheid !!
Ondanks alle misere en armoede is het toch mooi dat er ook nog tijd en mogelijkheid is voor de liefde tussen een weduwnaar en een weduwe. Mooie film.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Vodka Lemon (€ 13,75)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Vodka Lemon (€ 13,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Vodka Lemon (€ 14,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 januari 2009, 20:31 uur
Een aantal mooie beelden van de zon die op een sneeuwlandschap zit, veel meer positiefs kan ik jammer genoeg niet kwijt over Vodka Lemon. Meer dan wat flauwe impressies van het dorpje krijgen we niet, en ik vraag me behoorlijk af wat nu eigenlijk de intensies waren van regisseur Saleem.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 januari 2010, 11:08 uur
Daar sluit ik me bij aan, prachtige rustieke beelden, handig zo vlak voor het slapen gaan. Inhoudelijk vind ik het maar povertjes en weinig interessant, om het maar zachtjes uit te drukken.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 januari 2010, 18:09 uur
Vond het blijkbaar een stuk beter dan de meesten hier. Het concept, en de nogal op zich oninteressante scènes worden getransformeerd naar juist iets interessant. Misschien zou inderdaad wat inkorting gunstig zijn, maar goed.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 november 2010, 18:53 uur
Diep onder de indruk. De film kon me niet lang genoeg duren. Meegezogen in het verhaal dat nergens heen leek te gaan en uiteindelijk nagenoeg nergens heen ging. En het bulkte van die sfeer. Ik hou ervan. Al die herhalingen ook. Elke keer weer naar de begraafplaats, elke keer weer terug. Bus in bus uit, naar de markt, rotzooi proberen te verkopen. En toch elke keer weer anders. Soms diep triest, op andere momenten erg grappig. Deze ga ik echt nog een paar keer kijken. Nu een 4*