The Secret of NIMH (1982)
Alternatieve titel: Het Geheim van NIMH

187 stemmen | gemiddelde 3,51
Verenigde Staten
Animatie /
Familie82 minuten
geregisseerd door
Don Bluthmet de stemmen van
Elizabeth Hartman,
Derek Jacobi en
Dom DeLuiseVoor Mrs. Brisby, weduwe en hoofd van een familie veldmuizen, lijkt het er op dat haar jongste zoon zal sterven aan longontsteking. In haar zoektocht naar een geneesmiddel redt ze een jonge kraai van de kat van een boer. In ruil hiervoor neem de kraai haar mee naar de meest wijze vogel: een grote uil. Normaal gesproken eten uilen muizen, maar wanneer deze uil hoort wat Mrs. Brisby van plan is wijst hij haar naar de oplossing voor haar probleem: het geheim van NIMH...
film_kaza
[permalink] geplaatst op 7 september 2009, 16:31 uurOja ik snap wat je bedoeld. Ze hebben ook alle vrijheid te maken wat ze willen.
3,0
[permalink] geplaatst op 7 september 2009, 19:47 uurNIMH is ook geen Disney. Maar van Don Bluth.
Bluth kwam rechtstreeks van Disney. Hij was het toentertijd niet eens met het beleid bij Disney.
Je kent hem als tekenaar van Doornroosje, Merlijn De Tovenaar, De Reddertjes, Frank & Frey etc. Vandaar misschien enige verwarring. NIMH ziet er dan ook zeer des Disney's uit.
2,5
[permalink] geplaatst op 20 november 2009, 21:11 uurDit is het regiedebuut van Don Bluth.
Als klein manneke stond ik me urenlang te vergapen aan de spectaculaire Laserdisc-Videogames "Dragon's Lair (1983)" & "Space Ace (1984)" in het plaatselijke lunapark als het kermis was.
Die waren door hem getekend, grensverleggend voor die tijd !!
Ik had deze "The Secret of NIMH" nog nooit eerder gezien, wel al veel over gehoord.
Ik vond hem tegenvallen, het verhaal kon me nergens meeslepen, het kon me geen zier schelen wat er met de hoofdpersonages gebeurde.
Ondanks de schitterende animatie, special effects ( voor die tijd...) en mooie muziek vond ik het maar een middelmatig filmpje.
5,5/10
Misschien ben ik wel te streng in mijn beoordeling, maar dat is nu eenmaal wat ik er over denk, zo juist na't bekijken.
Ik kan me best voorstellen dat anderen die veel beter vinden, het is tenslotte een klassieker.
Als ik jou was zou ik hem zeker eens bekijken als ze'm op tv spelen, voor't zelfde geld vind jij hem wél goed !
3,5
[permalink] geplaatst op 9 januari 2010, 13:50 uurIk denk dat ik deze 12 jaar geleden voor het laatst heb gezien en vond hem destijds leuk, maar af en toe een beetje eng. Nu wilde ik wel eens weten wat ik destijds precies zo eng vond, dus heb ik hem net nog weer eens bekeken.
Tot mijn verbazing herinnerde ik me bijna alles nog. Maar voor het eerst - nu ik ouder ben - snap ik ook meer van het verhaal. Wat NIMH nu eigenlijk precies is, en let ik ook meer op de onderlinge conversaties. Als klein kind is het vaak vooral plaatjes kijken. En hoewel de animatie mooi is, heeft de hele film een duister tintje. Zo hebben veel dieren scherpe tanden, dikke wenkbrauwen en lichtgevende ogen. Geeft toch een meer 'evil' look, vooral als de scènes zich afspelen op duistere locaties zoals de rozenstruik of de uilenboom.
Mooi duister sprookje, en het is een goed teken dat de film na 12 jaar - en op oudere leeftijd - nog steeds goed bevalt.
4,0
[permalink] geplaatst op 17 januari 2010, 21:13 uurSamen met The Land Before Time en All Dogs Go To Heaven verreweg het beste werk van Disney-afvallige Don Bluth. Niet vervelend moralistisch, angstaanjagende scenes (met bloed), goed voice-over werk, een machtige soundtrack en de perfecte combinatie humor/spanning/drama. Het meest fijne vond ik eigenlijk nog dat het hoofdpersonage voor de verandering eens een weduwe was, in plaats van de standaard jeugdige, onbezonnen helden die zichzelf met domme situaties en one-liners er makkelijk vanaf maken.
4,5
[permalink] geplaatst op 18 augustus 2010, 22:05 uurDe vraag blijft, wat je doet voor je kinderen...
Mrs Brisbee heeft er dus alles voor over. Geweldige film met een hele mooie moraal.
Tijdloos.
3,5
[permalink] geplaatst op 27 september 2010, 5:37 uurinteressante surreële prent! Ik word haast week van dit staaltje nostalgie!
2,5
[permalink] geplaatst op 8 april 2011, 15:25 uurWat een matige film. T zal best dat het destijds een mooie film was, maar ik vind t zowieso al niet veel, los van de tekenstijl. Een enorme intro, een te snel plotje en als kers op de taart een totaal onzinnig toverkunstje..
Nee, matig, de goede muziekopbouw ten spijt..
4,0
[permalink] geplaatst op 13 maart 2012, 10:16 uurPrachtige animatiefilm, en vroeger zag ik hem regelmatig voorbij komen in de televisie-progamering, maar helaas nooit gezien.
Gisteren nu toch gezien, en ondanks dat hij gedateerd is, is het nog steeds een prachtig filmpje.
Prachtig getekend en een mooi verhaal.