La Vida Que Te Espera (2004)
Alternatieve titels: The Life Awaiting for You, Your Next Life

72 stemmen | gemiddelde 3,45
Spanje
Drama100 minuten
geregisseerd door
Manuel Gutiérrez Aragónmet
Juan Diego,
Marta Etura en
Luis TosarHet sobere leven van de agrariërs wordt er door de strenge Europese regels niet gemakkelijker op. Twee buurmannen krijgen ruzie vanwege een mooie productieve melkkoe. Deze ruzie loopt behoorlijk uit de hand en is voor één boer fataal. Rai, de zoon van de vermoorde man komt naar het dorp voor de begrafenis. De overgebleven boer Gildo (Juan Diego) stuurt één van zijn dochters, Val (Marta Etura), op Rai af om te achterhalen wat hij weet over de moord. Rai (Lois Tosar) toont om dezelfde reden zijn interesse. Langzamerhand ontdekken zij het geheim achter de moord. Maar nog veel belangrijker, zij ontdekken de echte liefde.
3,5
[permalink] geplaatst op 12 juni 2005, 23:26 uurBeauty van een film. Het rauwe leven van twee dochters van een hardwerkende boer in de afgesloten gebieden van Cantabria die de vernieuwingen niet kan verdragen. Een moord, een spannend plot maar bovenal een prachtig meeslepend liefdesdrama. Voorlopig 4*
2,0
[permalink] geplaatst op 2 juli 2005, 11:53 uurHet zeer onbevredigende semi happy end bedierf een verder wel sympathieke maar zeker niet grootse film.
3,5
[permalink] geplaatst op 2 juli 2005, 12:42 uurWaarom zeer onbevredigend?
3,0
[permalink] geplaatst op 27 september 2005, 16:49 uurOok ik vond het einde onbevredigend. Het verhaal was nog niet echt "af". Jammer, want verder een aardige film.
4,0
[permalink] geplaatst op 19 november 2005, 12:25 uurNu de derde film met Luis Tosar die ik heb gezien en begin die acteurs meer en meer te waarderen. Een hele sterke acteur in ieder geval die vaak goed uit voeten kan met een personage wat nogal moeilijk in elkaar zit of gewoon (voor een gedeelte) een gewetenloze klootzak. Hier is de chemie met Marta Etura fantastisch.
3,0
[permalink] geplaatst op 20 november 2005, 11:19 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenOp zich een onderhoudende film met mooie beelden, mooie mensen en goede acteerprestaties.
Alleen het verhaal heeft een paar aparte momenten die ik niet begreep;
Een koe loopt weg naar de buurman, de eigenaar gaat de koe terug halen en de buurman beweert dan dat de koe nu van hem is???....
Hij zegt dan op een gegeven moment dat het eerste kalf van deze koe voor hem moet zijn????
Op een gegeven moment krijgt de koe een kalf, dat kalf wordt door de mooie dochter gebracht naar de buurman en vervolgens wordt door de buurman beweerd dat dit niet het goede kalf is om vervolgens de dochter op een nogal brute wijze te gijzelen, vast te binden met ook nog een houten ring om haar nek en op te sluiten in een stal.
Dat haar vader daar vervolgens kwaad wordt en flipt ligt voor de hand, en dat de buurman vervolgens het loodje legt ook.
Toch blijft de film boeien tot het einde.
3 sterren

4,0
[permalink] geplaatst op 25 december 2005, 0:27 uurEen prachtige film met mooie beelden, goed verhaal en vooral zeer goed vertolkt.
4,0
[permalink] geplaatst op 7 april 2006, 16:38 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenHou die Luis Tosar in de gaten want het is een pracht van een acteur. De chemie tussen hem en Marta Etura werkt écht, wat een luxe is in de moderne film.
Film die eenvoud combineert met kwaliteit en prachtige beelden. Zoals steeds heeft Gutiérrez Aragón ook weer enkele magisch-realistische knipoogjes in zijn film gestopt (b.v. melken van de koe m.b.v. muziek).
4,0
[permalink] geplaatst op 14 april 2006, 12:04 uurIneens bedacht ik dat ik hier nooit op gestemd had, heeft nog even geduurd voor ik hem terugvond

. Inderdaad een heel mooie film, met goede acteurs en vooral een schitterende setting. Opnieuw een bewijs voor de revival van de Spaanse cinema, die blijkbaar net als de Franse opnieuw aan het opkomen is, net nu Ierland zijn pluimen aan het verliezen is

.
3,0
[permalink] geplaatst op 6 augustus 2006, 16:36 uurIk vond het einde ook een domper, verder een wel aardige film. Net gezien op het filmkanaal. Meer ook niet. 3*
3,5
[permalink] geplaatst op 4 november 2006, 20:23 uurMaaltje schreef:Het is wel een mooie film maar erg traag en een supervaag einde

Vreemde wending, maar vaag.....
Nee, vaag vind ik meer films van David Lynch.
3,5
[permalink] geplaatst op 2 januari 2007, 19:48 uurEen mooie film die de gesloten gemeenschap waarin de twee dochters leven mooi weergeeft. De setting (Cantabria) is prachtig, en is heel belangrijk voor de sfeer van de film. Het hele verhaal rond de koe was me ook niet helemaal duidelijk, en het einde was wat vreemd, maar verder zeker een geslaagde film! 3,5*
1,5
[permalink] geplaatst op 11 februari 2007, 19:04 uurMooie film om eens een keer te zien.
Vooral erg onderhoudend. Het verhaal stelt niet veel voor, maar houdt je wel bij de leest, aan het einde zelfs een flinke verrassing.
De film scoort bij mij vooral goed doordat de film zich afspeelt in een interessant landschap. De omgeving daar overrompelde mij meer dan in Jean de Florette.
Het hele liefdesgebeuren vond ik te geforceerd en daarnaast ook verre van romantisch. Dat kwam doordat het weer in deze film zeer slecht is waardoor ik mij niet helemaal kon inleven in romantische interventies. De 2 zusjes zagen er fraai uit en speelden naar behoren hun rollen, alleen kan ik buitenromantiek niet koppelen aan een omgeving waar de zon niet schijnt. Net zoals alle overige gebeurtenissen mij een beetje koud lieten, een beetje zonneschijn had de film vast goed gedaan.
De film kent wel een paar leuke momenten, vooral de scènes waarin de koeien gemelkt worden zijn aardig.
Toch is deze film veel te normaal om hem nog eens te herzien. De film moet het vooral hebben van het verhaal en bij een 2de keer zal de verveling toeslaan omdat er nauwelijks met de camera wordt geëperimenteerd.
Op sociaal - emotioneel vlak wat kil en op audiovisueel vlak, niet meer dan redelijk. 3*
4,0
[permalink] geplaatst op 2 september 2009, 9:27 uurMooie film met goed verhaal, goed geacteerd, mooie beelden, een aanrader (€ 7,00 bij Aldi)
4,0
[permalink] geplaatst op 13 februari 2011, 2:28 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenik snapte alleen niet waarom die dochter alles verraadde terwijl ze niet wilde dat haar pa opgepakt werd. Ze wist toch ook dat rai de politieagenten ging inzetten?
speranza
[permalink] geplaatst op 13 februari 2011, 17:43 uurPrachtige film met adembenemend mooie beelden van het fraaie landschap in Cantabrië. Boeiend verhaal, mooie romantiek en sterk acteerwerk doen de rest.
[permalink] geplaatst op 18 februari 2011, 14:34 uurMads Smikkelsen schreef:
Mooie film met goed verhaal, goed geacteerd, mooie beelden, een aanrader (€ 7,00 bij Aldi)
Helaas gemist deze film en bij Aldi zullen de dvd nu zeker niet meer hebben. Hopelijk is hij ergens te huur.
2,5
[permalink] geplaatst op 19 februari 2011, 22:24 uurMatige film waarvan de opzet niet altijd even duidelijk is. Zo lijken er sommige belangrijke momenten uit de film verdwenen te zijn en zijn de acties van de personages ook niet even duidelijk. Verder wel mooie beelden van het landschap en ook een aardig kijkje in het huidige boerenleven.
3,5
[permalink] geplaatst op 24 februari 2011, 14:16 uurToch enigzins indringende film, maar wel met wat veel hak op tak gedrag.
Hoe oud moesten rai en val voorstellen? Want ik vond het erg ongeloofwaardig dat ze elkaar leuk vonden.
3,5
[permalink] geplaatst op 24 februari 2011, 14:21 uurEen zoeken leert me dat er maar 7 jaar tussenzit. ('71 om '78). Ik vond val echter nog overkomen als een tiener en die rai al dertiger.
[permalink] geplaatst op 30 april 2011, 23:22 uurBoeiende film, mooie beelden, goede acteurs.. maar het einde? Ik vind het een te grote offer.. je vader naar de gevangenis kunnen sturen.
3,0
[permalink] geplaatst op 29 juli 2011, 18:28 uurUiteindelijk wel mooie film over de relatie tussen een vader en zijn twee dochters. Ook al wordt het verhaal wel misleidend en klungelig gebracht en opgebouwd. Alsof er belangrijke stukken van het verhaal in de film ontbreken. Was de director's cut soms een stuk langer?