If you're from Africa, why are you white?
Leuke film die me bij iedere kijkbeurt wel vrolijk weet te maken.
Natuurlijk is ie voorspelbaar, maar zo zijn de meeste films van dit genre en het stoort me totaal niet.
Het begint leuk met de introductie van de doorsnee Amerikaanse high school met zijn bende weirdo's, coolerds.. en op kop de plastics. Hij is heel overdreven, met een duidelijk satirisch knipoogje naar de 'standensamenleving' in de high school.
Regina wordt uitstekend vertolkt door Rachel McAdams, en ik hou van Amanda Seyfried in deze film. Hoe ze de domme plastic speelt

De fiilm zit ook nog eens vol met oneliners en memorabele quotes, met als hoogtepunt voor mij toch
de scheldtirade van Janis Eenmaal
wanneer Regina wordt omver gereden gaat het een beetje bergaf, maar het was een leuke en onverwachte wending.
De poging om
de plastics te 'saboteren' is best leuk uitgewerkt. Het liefdesverhaal erin is jammer genoeg erg standaard en het einde zorgt voor een serieuze tegenvaller wanneer Cady
een morele les geeft. Zorgt toch enige ergernis.
De film zit vol typetjes, maar dat maakt het geheel des te satirischer. Al moet ik toch zeggen dat Damian soms te gay is, nuja.
Mooie rol ook van Lindsay Lohan. Het is niet simpel om eerst
'de brave' te spelen, dan 'de bitch' zonder je sympathie te verliezen en daar is ze goed in geslaagd.
Het is jammer dat ze (in deze situatie toch), geen rol als Cady meer kan spelen zonder haar geloofwaardigheid te verliezen. En ze was een frisse verschijning. Hopelijk komt ze er bovenop, want ik zag haar graag bezig.
3,5*