134.877 gebruikers | 85.649 films | 31.031 regisseurs | 3.506.907 berichten | 4.928.073 stemmen
 

Alexandra's Project (2003)

 

 

Alexandra's Project (2003)
350 stemmen | gemiddelde 3,26
mijn stem:
12 jaar seks grof taalgebruikAustralië
Thriller / Drama
111 minuten

geregisseerd door Rolf de Heer
met Gary Sweet, Helen Buday en Bogdan Koca

Steve maakt op de dag van zijn verjaardag ook promotie op zijn werk. Wanneer hij thuiskomt treft hij een verlaten, donker huis aan. In de verwachting dat zijn vrouw Alexandra met zijn twee kinderen een verrassingsfeestje hebben georganiseerd, gaat hij op zoek naar de verborgen gasten. Hij vindt niets, behalve een videoband met het etiket 'Speel me'.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 november 2011, 19:06 uur
Van deze film had 'k ooit eens een trailer gezien en hij sprak me erg aan, dus eens besloten om hem te bekijken.
Wel een erg trage film. Het duurt een half uur tegen dat de man thuis komt, dus moet je wel wat geduld hebben. Ook eenmaal dat hij dan het bandje speelt, zet hij het ook nog een paar keren op pauze, dus af en toe voelt de film wel wat lang gerokken aan ('k had soms zelf zin om op de play knop te drukken).
'k was dus wel benieuwt wat er allemaal op het bandje stond, maar door de trage sfeer werkte dit soms wel wat op de zenuwen.
Misschien is een tweede kijkbeurt aangewezen, omdat je dan wat meer op de details zal letten en minder op het bandje.
Het verhaal was anders wel origineel en terwijl het verhaal loopt ontdek je ook waarom de vrouw zoiets doet. De film zou 'k onder drama en psychologische thriller plaatsen.
De acteerprestaties waren naar behoren en toch wel een hoedje af voor de vrouw die bijna 3/4 van de film halfnaakt in beeld komt. Dus wel niet echt een film om met kleine kinderen te bekijken :)
Een aanrader? Ja, alleen er rekening mee houden dat de film traag is.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 november 2011, 14:05 uur
Onbedoeld keek ik de film uit. Geen knaller wat betreft actie, maar de boodschap is glashelder. Geloofwaardigheid is niet het thema uit deze film, het gaat om de vileine uitbuiting en mishandeling onder een oppervlak van perfectie. De duistere kanten van relaties waar we nooit iets van zien en waar zelfs de betrokkenen zelf zich nauwelijks van bewust zijn. De video begint bij wat huis-, tuin- en keukengemopper van moeder de vrouw, maar naarmate de film vordert wordt het patroon van systematische onderdrukking steeds pijnlijker. Die man is een extremist, denk je aan het eind van de film. Na een paar keer ademhalen en een nachtje slapen is het inderdaad wat overtrokken allemaal. Maar de boodschap zit dan al tussen de oren. Dus een geweldige film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 november 2011, 17:44 uur
Voor mij was de film ook te traag, de spanning maakte dit nog enigszins goed.
Goed voor 3 sterren.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 27 november 2011, 23:24 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Hoe traag de film ook was, ik vond 'm erg spannend en werd ook nog eens steeds op het verkeerde been gezet, heel gaaf. Een psychologisch gevecht zonder winnaars. De vrouw had haar eigenwaarde verloren en verkocht zich (of speelde dit vnl om de man te kwetsen), maar dan nog had zij blijkbaar veel verloren bij haar man. De man heeft na de onderdrukking van zijn vrouw er blijk van gegeven ook niet veel eigenwaarde te bezitten. Hem restte slechts nog het zitten in een stoel treurend over zijn herinneringen.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 november 2011, 17:34 uur
Leuke film en goed geacteerd.
Die man wordt behoorlijk te kakken gezet door zijn.
Goede spannende sfeer ook.

3,5 ster

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 8:33 uur
Het verhaal leek me heel goed, maar toen ik de film ging kijken, vond ik hem zeer traag. En opzich kan dat wel mooi zijn, maar bij deze film werkte het voor mij averechts. Ik heb hem op een gegeven moment stop gezet. Ik ga hem nog wel afkijken, maar ik viel nu gewoon in slaap. Mijn partner heeft hem wel afgekeken en zei, dat het toch een goede film werd. Omdat de film mij niet boeide geef ik 2 sterren.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 8:33 uur
Het verhaal leek me heel goed, maar toen ik de film ging kijken, vond ik hem zeer traag. En opzich kan dat wel mooi zijn, maar bij deze film werkte het voor mij averechts. Ik heb hem op een gegeven moment stop gezet. Ik ga hem nog wel afkijken, maar ik viel nu gewoon in slaap. Mijn partner heeft hem wel afgekeken en zei, dat het toch een goede film werd. Omdat de film mij niet boeide geef ik 2 sterren.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 22:13 uur
Uitstekende film waarin een man thuis komt bij zijn gezin, na een dag werken, om zijn verjaardag te vieren maar alleen een videoboodschap van zijn vrouw aantreft. De film is behoorlijk traag en ook wat eentonig (grootste gedeelte bestaat uit de man die de video bekijkt), maar tegelijkertijd ook erg spannend en boeiend. Het stilistische camerawerk zorgt mede voor een naargeestige sfeer. En alhoewel de redenering van de vrouw wat vergezocht is, is de film nog net 4.0 sterren waard.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2011, 22:18 uur
cantforgetyou schreef:
Het verhaal leek me heel goed, maar toen ik de film ging kijken, vond ik hem zeer traag. En opzich kan dat wel mooi zijn, maar bij deze film werkte het voor mij averechts. Ik heb hem op een gegeven moment stop gezet. Ik ga hem nog wel afkijken, maar ik viel nu gewoon in slaap. Mijn partner heeft hem wel afgekeken en zei, dat het toch een goede film werd. Omdat de film mij niet boeide geef ik 2 sterren.


Dan moet je de film eerst maar eens afkijken, alvorens je een 2 geeft.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 december 2011, 21:54 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Vaak weet je na de eerste 2 minuten of een film goed is of niet, zo ook deze wanneer de woonstraat met trage camerashots in beeld wordt gebracht. Prima filmpje vanwege de twee sterke personages, vooral de vrouw. Heb aardig geboeid gekeken, ondanks een minimum aan cast en decors, of misschien juist dankzij.

Laatste kwartiertje zakt het helaas toch in. De ontknoping rondom de buurman vind ik matig en spot teveel met de logica om in de mood te kunnen blijven, met name wat betreft de reactie van Steve op de hele situatie.

En wat Alexandra allemaal flikt pfff.. kidnapping, de hoer spelen, kanker veinzen, hm .. je moet er maar vanuit gaan dat Steve ook echt zo'n agressor is want je ziet er weinig van, alleen maar via de woordelijke beschuldigingen door Alexandra die voor hetzelfde geld al paranoia/geschift als de neten was.
Zo hoef je het dus niet per se te zien als voorgekauwde maatschappijkritiek op de onderdrukkende en bedriegende echtgenoot.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 april 2012, 18:31 uur
Een boosaardig, confronterend en psychologisch kamerspel over een slecht functionerend huwelijk, macht en geweld binnen een relatie en een wrekende vrouw. Ik heb gelezen dat er over deze film de nodige discussies geweest zijn: feministisch of juist antifeministisch of met andere woorden de man wordt als zwijn afgeschilderd of de vrouw als gestoord wezen. Volgens mij is het een film zonder boodschap of gerechtigheid, met een met zichzelf ingenomen echtgenoot en een ongelukkige vrouw. Wel zit de man in de beklaagdenbank en zijn er diepe wonden geslagen. De regisseur heeft op zijn minst beroering willen veroorzaken; bij mij is dat slechts gedeeltelijk gelukt.