132.207 gebruikers | 83.236 films | 30.189 regisseurs | 3.421.796 berichten | 4.775.478 stemmen
 

Shinjuku Kuroshakai: Chaina Mafia Sensô (1995)

Alternatieve titel: Shinjuku Triad Society 

 

Shinjuku Kuroshakai: Chaina Mafia Sensô (1995)
24 stemmen | gemiddelde 2,81
mijn stem:
Japan
Actie / Misdaad
100 minuten

geregisseerd door Takashi Miike
met Takeshi Caesar, Kyosuke Izutsu en Ren Osugi

Een agent met een nogal twijfelachtig verleden, is na de dood van zijn broer vastbesloten om de bende uit toe roeien die voor de moord verantwoordelijk is. De agent is bovendien niet vies van een moordpartijtje en maakt op beestachtige wijze korte metten met de bendeleden.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 november 2003, 11:45 uur
Het begin van Miike's carrière. Uiteraard weer een film die schokkende scenes bevat zoals we gewend zijn in zijn films, vooral twee scenes bleven door mijn hoofd spoken voor een paar dagen, vooral veel homoseksuele seksscenes trouwens. Voor de rest was de film ook wel weer goed, echt weer een Yakuza film, maar wel minder dan Miike's bekendere films, zoals Audition en Ichi The Killer, dat zeker.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2004, 23:46 uur
Matig verhaal, enkele 'leuke' en grappige scène, maar nergens eigenlijk echt hoogstaand. 2,5*

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 februari 2004, 11:30 uur
Minste van Takashi dat ik tot nu toe heb gezien.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 februari 2004, 3:05 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
3*

om:
-de enkele misselijke scenes
-de enkele grappige scene
-aardig verhaal
-vadsige homosex met dito geluiden

erg tof waren enkele lompe vechtscenes

zoals wanneer de hoofdrolspeler in dat ene duistere thai box arena anex cafe met een kruk begint rond te meppen

en wanneer gay hooker nr 1 met zijn stiletto die wout half openklieft :p

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 januari 2005, 10:50 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ben het wel eens met wat hierboven staat. Miike heeft constant de grenzen van het gekke verlegd in z'n werk, dus is het logisch dat z'n eerste films wat minder zijn.

Toch viel deze me nog goed mee. Enkele zeer coole scenes (die vechtscene tussen beide broers), enkele grappige scenes (dat kleine Chineesje dat die getuige .. uhm ... assraped, wat mooie shots maar jammer genoeg ook weer wat mindere scenes. Heb het hardst gelachen met de introductie van die kleine Chinees trouwens. Is het bijna een dwerg, zoeft Miike er in birdeye perspectief met z'n camera op af. Zeer indrukwekkend was dat :p.

Al bij al een geinige film, Miike's nieuwe werk is pakken beter, maar leuk voor de fans om deze een keer gezien te hebben. 3*, waarvan een halfje voor die mooie ambient die hier en daar in de film opduikt.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 september 2007, 13:47 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Nog een film uit Miike's beginperiode. Was wel een beetje anders dan verwacht maar ik heb me hiermee ook wel vermaakt.

In die tijd waren zijn films nog niet heel erg bizar maar wel vies en bloederig. Net zoals deze. De film lijkt gewoon op een standaard Yakuza filmpje met hier en daar homosex en best wel veel bloed.
Die fatsige homoscenes worden echt met full sound opgenomen lees: die scene waarbij die kerel door die kleine vechtersbaas in zijn poeperd word genomen en dat je dan het stampen en proppen kan horen. Daarnaast bevat deze film nog allerlij homosexuele pijpscene''s. Wat heeft dat jochie wat afgezogen in de film zeg. 8| Ook leuk hoe ie dan met zijn stilleto een agent aan alle kanten opensnijd.

Ook vond ik die oog uittrekscene pijnlijk.

De films uit de begin periode van Miike zijn leuk om te kijken om hoe hij het in het begin allemaal deed. Ik wil de twee vervolgen ook zien. :) Best nog wel een aanrader voor Miike en Yakuza fans. Voor het echte werk moet je nog altijd bij Fudoh, Dead or Alive, Ichi the Killer en Gozu zijn.

3,5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 maart 2008, 23:19 uur
Mijn derde Miike op rij die geslaagd is, de wonderen zijn de wereld dus écht nog niet uit. Zijn feitelijke doorbraak (eerste film gemaakt voor een 35mm theater release). Door Mes in de Miike-biografie al geprezen als mijlpaal (en de daarbij gemaakte analyse) is op alle fronten geheel terecht.

Een bijzonder strakke en onderhoudende film met bekende Miike-thema's over ontwortelde individuen etc. Jammer van de minder geslaagde Miike-lol, maar de grafische geweldscenes vallen redelijk op hun plek. Overall zeker beter dan het meeste van zijn latere werk in het yakuza-genre wat mij betreft. Redelijk functioneel geweld en tenminste weer eens een einde dat hout snijdt.

Ik denk dat mijn volgende Miike Burusu Hapu zou moeten zijn, omdat ik nu geloof ik door begin te krijgen wat wél en wat níet werk is van Miike dat me aanspreekt.

O ja, ik wilde jullie de slotzin uit de filmbespreking van Shinjuku Triad Society uit de Time Out Film Guide niet onthouden: "Miike's stylish, gleeful direction establishes him the most distinctive new voice in the genre since Mochizuki Rokuro " ;)

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 maart 2008, 15:05 uur
Jammer van de minder geslaagde Miike-lol, maar de grafische geweldscenes vallen redelijk op hun plek.


Inderdaad! Vet filmpje, strakke geweldsuitbarstingen, weinig geslaagde humor. Dezelfde kritiek weer: we zien hier een keiharde yakuzafilm, pleurt Miike er weer van die vreemde humor in die met de toon van de film breekt. Werkt helaas zelden. 3,5*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 maart 2008, 15:10 uur
Of het maakt zijn mindere films nog steeds interessant. ;)

Omdat beide elementen net zo puur zijn vind ik het weinig storend. Miike wil er ook nooit een vlot geheel van maken, als je aan een film van hem begint ga je er toch meestal van uit een aantal keren ruw uit de film getrokken te worden.

Ik hou daar wel van.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 maart 2008, 17:16 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Miike wil er ook nooit een vlot geheel van maken, als je aan een film van hem begint ga je er toch meestal van uit een aantal keren ruw uit de film getrokken te worden.


In principe heb je gelijk en maakt dat al deel uit van mijn verwachtingspatroon.... Toch: als ik een ruwe yakuzafilm aan het kijken ben en tijdens een verhoor komt daar opeens een klein manneke tevoorschijn die een (grote) verdachte in elkaar mept en daarna in de aars neemt, dan is dat zo cartoonesk dat het met de 'realistische' toon van de rest van de film breekt. Ook al is het dan een Miike-flick, Ik kan er vooralsnog niet aan wennen. :)

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 maart 2008, 18:19 uur
Hehe, da's dan het verschil tussen een klein ventje (Pesci) in een Scorsese film en een klein ventje in een Miike film ;)

Al moet ik eerlijk zeggen dat ik me nog maar erg weinig herinner van deze film. Wil je echt eens een wat rauwere yakuza Miike zonder al te veel ongein moet je Agitator maar eens proberen. Geloof dat daar niet echt veel onnozelheid inzit.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 maart 2008, 18:44 uur
moet je Agitator maar eens proberen.


Dat ga ik zeker doen! Nu eerst de twee andere films uit de 'trilogie' nog. Zal ook wel aangenaam zijn.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 oktober 2010, 13:46 uur
Niet slecht, maar nergens hoogstaand of uniek. Het geheel voelde zelfs een beetje als een rommeltje. Een paar lekker gewelddadige scenes, een paar homoscenes die ik minder vond en weinig Miike gekkigheid. De latere Miike's zijn duidelijk beter.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2011, 20:39 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Redelijk Miike, hij begon veel belovend (net als dead or alive) met een geweldige intro een agent die even een vrouwelijk verdachte met een stoel neermept bij het verhoor was erg bruut maar grappig!
Alleen zakt daarna de spanning, humor en verhaal een beetje in, jammer!
*2.5