Amour à Vingt Ans, L' (1962)
Alternatieve titel: Love at Twenty

4 stemmen | gemiddelde 3,00
Frankrijk / Italië / West-Duitsland / Polen / Japan
Drama
120 minuten
geregisseerd door
Shintarô Ishihara,
Marcel Ophüls,
Renzo Rossellini,
François Truffaut en
Andrzej Wajdamet Jean-Pierre Léaud, Marie-France Pisier en Zbigniew Cybulski
Een internationaal vijfluik met als centraal thema 'twintigjarigen en de liefde'; de vijf episoden zijn door vijf verschillende regisseurs uit vijf verschillende landen geregisseerd. De Franse episode ("Antoine et Colette") is het vervolg op Les Quatre Cents Coups, en daarmee het tweede deel uit de Antoine-Doinelserie; de Italiaanse episode gaat over een jonge man die tegelijkertijd verliefd is op een jonge en een oude vrouw; in de Japanse episode probeert een jonge arbeider wanhopig de liefde te winnen van een meisje van stand; in de Duitse episode maakt een fotograaf per ongeluk een meisje uit München zwanger, en in de Poolse episode ten slotte vertelt een al wat oudere man over zijn oorlogsverleden aan een groep tieners, nadat zij gezien hadden hoe hij het leven van een meisje redde.
[permalink] geplaatst op 14 november 2004, 14:35 uurIk heb helaas niet de hele film gezien, alleen Truffauts deel *(en zal dus ook niet stemmen).
Truffauts deel is het tweede deel in zijn cyclus rondom Antoine Doinel en gaat over zijn eerste verliefdheid. Het knappe van deze korte film is dat het geen overromantisch beeld is. De verliefdheid is op dat moment hevig, maar de film maakt er tegelijk een terloopse gebeurtenis van. Stillistisch vergelijkbaar met zijn voorganger. Een beetje melancholisch, een mooi laagje humor en heel gevoelig. Alleen deze korte film zou ik 4.0* geven.
2,5
[permalink] geplaatst op 16 oktober 2006, 18:44 uurWat is een vijfluik soms onevenwichtig! De delen van Truffaut en Renzo Rossellini voldeden helemaal aan mijn verwachting maar de Duitse bijdrage van Ophüls kon mij niet bekoren. Wajda en Ishihara heb ik zonder grote interesse afgekeken.
[permalink] geplaatst op 10 april 2007, 3:16 uurHet blijft vreselijk jammer dat het Truffaut-deel niet op de Nederlandse box met zijn Doinel-films staat. Er mist daarmee helaas een heel goed deel uit de serie. Ook op de Britse Truffaut-DVD's ontbreekt het deel helaas. Alleen op de Criterionbox staat het wel.
Ik vond dit korte deel duidelijk beter dan Baisers Voles.