134.877 gebruikers | 85.649 films | 31.031 regisseurs | 3.506.905 berichten | 4.928.169 stemmen
 
locatie: Films » Howards End (1992) » Info

Howards End (1992)

 

 

Howards End (1992)
113 stemmen | gemiddelde 3,40
mijn stem:
Verenigd Koninkrijk / Japan
Drama
142 minuten

geregisseerd door James Ivory
met Anthony Hopkins, Emma Thompson en Helena Bonham Carter

Twee zusters hebben een ontmoeting met een rijke familie. De jongste wordt afgewezen door de zoon van de familie, en de oudste raakt bevriend met de rijke moeder. Uiteindelijk weet de oudste zuster zich in de rijke familie in te trouwen.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 april 2003, 12:57 uur
Qua tempo niet helemaal constant (het verhaal valt een paar keer jammerlijk stil), maar op zich een interessant drama met goed acteerwerk. 3,5 *

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 juni 2006, 15:17 uur
ben mega fan van de Ivory/Merchant "trilogie" "A room with a view", "Howards end" en vooral "Remains of the day". Spijtig is het nivo van hun films hierna zeer sterk achteruit gegaan. Met Le divorce als ABSOLUTE dieptepunt.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 augustus 2006, 22:54 uur
In aanloop naar het absolute hoogtepunt: The Remains of the Day, verfilmde het Merchant/Ivory team voor het laatst een boek van E. M. Forster. En met succes. Waar het boek van Forster nogal saai en oppervlakkig is, laat Ivory de prachtige muziek en opname's de boventoon voeren.

Emma Thompson is even goed als in The Remains of the Day en ze zet haar karakter heel goed en realistisch neer. Helena Bonham Carter werkte helaas voor het laatst met Ivory maar schittert als de heerlijk eigenwijze en tegendraadse Helen. Hopkins is in een woord fantastisch. James Wilby irriteert mateloos maar dat is dan ook de bedoeling.

Prachtige kostuums van Luciana Arrighi en erg goede muziek van Richard Robbins maken Howards End tot een film om van te genieten. Ondanks het rustige tempo blijft de film boeien.

Nu Ismail Merchant is overleden moet Ivory het voor het eerst zonder hem doen, maar laat hem alsjeblieft weer gebruik van Ruth Prawer Jhabvala maken. Zo'n goede scriptschrijver krijg je nooit weer.

****,5 ster.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 februari 2007, 3:28 uur
Een kostuumdrama van bijna 2,5 uur, dat toch de moeite waard is? Jazeker, deze film naar het klassieke verhaal van Forster wordt prachtig gedragen door Redgrave en Thompson (die hiervoor een Oscar kreeg). Slechts het einde was wat plots.

3,5*.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 april 2007, 10:49 uur
Kon mijn aandacht er niet telkens bijhouden, vond sommige momenten aanzienlijk beter dan andere, maar in zijn geheel genomen een mooi kostuumdrama met sterke acteerprestaties. 3,5*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 april 2007, 11:44 uur
Toch wel ondergewaardeerd hier vind ik.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 april 2007, 17:15 uur
Misschien lichtelijk ja. Ik neig ook telkens naar vier sterren, maar dan denk ik toch aan het kijkplezier dat ik er aan beleefd heb, en dat viel lichtelijk tegen. Het werd nergens echt saai maar het zat er soms wel een beetje tegenaan. Ik wil de film wel ooit nog herzien.
Op site's als Allmovie en in bijvoorbeelde de Leonard Maltin-film guide krijgt deze film de maximale score en (dus) niets dan positieve reacties. In dat opzicht dus in ieder geval ondergewaardeerd hier

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 juli 2009, 9:55 uur
catweasel schreef:
In aanloop naar het absolute hoogtepunt: The Remains of the Day, verfilmde het Merchant/Ivory team voor het laatst een boek van E. M. Forster. En met succes. Waar het boek van Forster nogal saai en oppervlakkig is, laat Ivory de prachtige muziek en opname's de boventoon voeren.
****,5 ster.

Als je bedoelt dat The Remains of the day een boek van EM Foster is: dat klopt niet. Het is van Kazo Ishiguro.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 juli 2009, 9:58 uur
grovonion schreef:
ben mega fan van de Ivory/Merchant "trilogie" "A room with a view", "Howards end" en vooral "Remains of the day". Spijtig is het nivo van hun films hierna zeer sterk achteruit gegaan. Met Le divorce als ABSOLUTE dieptepunt.


Je noemt niet ´Maurice´. Dat was mijn eerste kennismaking met Ivory en ik was meteen ´hooked´. Howards End doet er niet voor onder. Geweldig hoe de thema´s met elkaar vervlochten zijn en op het einde samenkomen. Vooral die scene waar die klerk op zijn werk stiekem zit te lezen en zich in een mooi bos waant, is me altijd bijgebleven. Prachtig acteerwerk van Hopkins en Thompson, geen wonder dat ze in The Remains of the Day weer zijn gevraagd.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 november 2010, 18:16 uur
Briljante film dat handelt over het belang van ons 'sociaal gedrag' en meteen de beste van Merchant/Ivory. Na drie keer gezien te hebben ontdek ik nog steeds nieuwe dingen in de film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 februari 2012, 20:34 uur
Redelijk kostuumdrama

Hoewel het verhaal genoeg biedt (de denkwijzes van de verschillende sociale lagen worden aardig in beeld gebracht), voelt het wat mager aan gezien de (te lange) speelduur. De film kent daardoor een aantal lome momenten.
Het verhaal richt zich ook wat te veel op de minst interessante (maar zoiets is heel subjectief, uiteraard) personages.

Over het acteerwerk kan ik vrij weinig klagen. Het is wel niet altijd mijn ding daar het naar het theatrale neigt. De uitschieter voor mij is Samuel West, en geen grote naam a la Anthony Hopkins of Emma Thompson.

Wat uiteraard belangrijk is in een kostuumdrama is de aankleding. Ook daar valt niets negatief over te zeggen. De kostuums, de decors, de locaties, de muziek,.. Op dat vlak is Howards End puur genieten.

3