134.873 gebruikers | 85.644 films | 31.031 regisseurs | 3.506.794 berichten | 4.927.880 stemmen
 
locatie: Films » The Wiz (1978) » Info

The Wiz (1978)

 

 

Wiz, The (1978)
333 stemmen | gemiddelde 2,70
mijn stem:
6 jaar geweld angstVerenigde Staten
Muziek
134 minuten

geregisseerd door Sidney Lumet
met Diana Ross, Richard Pryor en Michael Jackson

De verlegen kleuterleidster Dorothy (Diana Ross) uit Harlem komt terecht in een droomwereld waar ze de gele stenen weg moet volgen. Ze wordt vergezeld door een vogelverschrikker op zoek naar een brein, een tinnen man die ook een hart wil en een laffe leeuw die zo graag moedig wil zijn. De film is een afro-amerikaanse versie van The Wizard of Oz.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 augustus 2007, 20:50 uur
ben het helemaal met Enroc eens, jeugdsentiment tot de laatste snik. een swingende en als een huis staande film, Jackson deed het erg geloofwaardig, en Ross ook. moest even glimlachen bij het liedje'be a lion'waar Ted Ross zn poot eventjes wast. geweldig!

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 16 februari 2008, 9:18 uur
The Wiz stond in een TV-Gids aangekondigd met 5* nou daar ben ik het niet helemaal mee eens, Ik vind het wel Leuk om eens naar te kijken maar niet echt een schitterende Topper in zijn genre :N.

2.5*

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Wiz (€ 6,99)
gratis verzending

Wiz (€ 6,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

Wiz (€ 6,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 november 2008, 20:50 uur
Vind het al sinds de eerste keer dat ik hem zag echt boeiend.
Geweldige muziek en goed verhaal:D

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 30 november 2008, 21:38 uur
Superfilm. Michael Jackson was ontzettend goed en het liedje Ease on Down was supervrolijk en leuk!
Alleen waren de rustige liedjes van Diana af en toe nogal saai.
4*

 

Zinema
(crew)
avatar van Zinema
quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 maart 2009, 21:09 uur
Black Oz.

Lekkere musical die, qua muzikaliteit, de '39-remake aankan. Even goed is hij verder echter niet, maar wel vermakelijk en onderhoudend. Met de schitterende klassieker "A Brand New Day". Prettig vermaak, niets meer. Niets minder.

Goed.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 maart 2009, 22:03 uur
Sidney Lumet maakte met deze film een urban versie van de Wizard of Oz. Om de films precies naast elkaar te zetten betekent al gauw dat het lastig te vergelijken is daar , naar mijn mening, beide films erg veel sfeer van hun eigen tijd uitwasemen. Bieden zijn eigenlijk, behalve het hoofdverhaal, nauwelijks te vergelijken. Natuurlijk overeenkomsten: zoals de film met Judy Garland in Oz veel elementen uit haar wereld naar voren laat komen, komen er in The Wiz veel elementen uit de wereld van Diana Ross Dorothy, voor. Dit geeft het al gauw een soort sfeer van verval terwijl de versie van '39 die kant niet op gaat) Zie alleen al het verlaten pretpark, restanten van woningen, metrotunnels en parkeergarages. Op zich vermakelijk.
Muzikaal ongeëvenaard met dank aan Quincy Jones en Tooth Tielemans!!

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 juli 2009, 13:54 uur
al ik deze film ga bekijken zal het wel met mijn kleine neefjes zijn want zij zijn namelijk nogal fan van de wizard of oz

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 juli 2009, 14:55 uur
Met de schitterende klassieker "A Brand New Day"


Zo ongeveer het enige moment dat deze film leeft. Ik vond er weinig aan: de decors zijn veelal lelijk en suf, de liedjes zijn weinig aanstekelijk.

 

quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 juli 2009, 22:48 uur
A brand new day grote hit voor The Wiz Stars. Vind Ease on the down the road eigenlijk nog beter. Bij beide muzieknummers straalt de vrolijkheid er vanaf. Maar verder, vreselijke film, zware tegenvaller.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 juli 2009, 13:39 uur
Ontzettend leuke film, goeie cast en leuke liedjes, als kind was dit 1 van mijn favoriete musicals.
Nu MJ is overleden krijgt deze film weer een nieuwe lading(voor mij althans)waardoor ik de film vanavond weer ga kijken.
Ease on down the road michael!!!

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 juli 2009, 14:03 uur
Ik ben benieuwd waarom zwarte komedies altijd zo slecht scoren bij IMDB.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 juli 2009, 21:15 uur
Tot nu toe geniet ik ervan
ik had nog niet op imdb gekeken wie MJ was maar pikte hem er zo uit als scarecrow.
Door zijn eigen apparte stemgeluid.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 juli 2009, 22:04 uur
Kan niet helemaal tippen aan de Wizard of Oz (1939). Behoorlijk musical-achtig (moet je van houden) en minder avontuurlijk. Wat wel opvalt is het geweldige zang- en dans-, maar ook aardig acteertalent van MJ. Je bent natuurlijk wel geneigd om daar op dit moment extra op te letten. Het maakt de film wel specialer. Een 3- / 2,5 +.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 juli 2009, 23:07 uur
WAT!? De regisseur van 12 Angry Men, Serpico, Dog Day Afternoon... Maakt dit?

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 juli 2009, 23:10 uur
Prachtige muziek en dans.
En zelfs MJ vond ik aardig in zijn rol net als de rest.
ik ben blij dat ik dit gezien heb

3,5 ster

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 juli 2009, 8:11 uur
Dick2008 schreef:
A brand new day grote hit voor The Wiz Stars. Vind Ease on the down the road eigenlijk nog beter. Bij beide muzieknummers straalt de vrolijkheid er vanaf. Maar verder, vreselijke film, zware tegenvaller.


ik zie niet vaak dat mensen mijn mening over een film bewoorden, maar jij doet het wat betreft deze film.

Gisterenavond gezien omdat ik The Wiz ooit eens gezien wilde hebben. Ik kan prima tegen kleffe, suikerzoete films, maar hier sprong het glazuur van mijn tanden en voor het eerst in mijn leven heb ik gevraagd of ik een teiltje kon krijgen.

De liedjes vond ik eigenlijk bijna allemaal storend ,ze halen de vaart uit het verhaal. Nu kun je zeggen: "ja maar zonder liedjes is het geen musical". Dat klopt , maar wat mij betreft moeten de liedjes iets toevoegen en de vaart in het verhaal laten en dat lukt m.i. beter in bijv Sound of Music en Grease. De nummers uit die films staan wat mij betreft als een huis, meer nog als Brand New Day, die mij eigenlijk te lang duurde. Ease on now vond ik eigenlijk het enige echt lekkere nummer en ik vond het lekekr dat dat nummer een paar keer herhaald werd.

Zonder de liedjes ging de film juist weer erg snel. De leeuw toonde snel zijn moed, de vogelverschrikker kwam meteen met oplossingen en de blikken man had al bijna meteen gevoel. Zonder de liedjes hadden ze de film makkelijk in een uur kunnen gooien volgens mij.

Zangeres Diana Ross vond ik nogal overdreven acteren. Vooral als ze weer om Toto riep. Echt toegevoegde waarde vond ik dat dier overigens niet hebben.

Als ik sterren zou geven, wat ik niet doe. zouden het er hooguit 2 worden. 1 voor de moeite, en 1 voor Brand new day en Ease on now.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 juli 2009, 10:27 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Ja, ook gister gezien, maar dat was een mooie tegenvaller. De film ziet er nogal goedkoop uit met de lelijke sets en matige kostuums. Volgens mij werden alle camerabeweging ook erg beperkt daardoor: veel statische shots die niet echt paste bij de vrolijkheid die de film wil uitdragen.Daarnaast -maar dat is meer mijn eigen probleem- komt deze niet eens in de buurt van de '39 versie die in elk opzicht beter is. De muziek vond meestal een rare toon hebben tov het vehaal. Bij een vorm van spanning (scene met de witch of the west) Paste het veel te vrolijke nummer echt totaal niet. En dat was niet de enige keer. Musicals zijn sowieso erg moelijk. Jesus Christ Superstar en The Wizard of Oz komen er erg goed mee weg, The Wiz totaal niet.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 juli 2009, 19:20 uur
Ik zal eerlijk zijn... de enigste reden dat ik deze film keek was om Michael Jackson, maar waar ik verwacht had dat hij niet zou kunnen acteren, vond ik het hem als één van de weinigen juist heel erg goed doen!! Alleen die prachtige stemmen van Diana Ross, en MJ waren leuk/mooi om aan te horen. De film zelf echter is bepaald geen hoogvlieger. *2

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 juli 2009, 16:20 uur
Leuke kostuums en decor. De kwaliteit van het beeld was een beetje te donker. De acteurs, ja, het zijn geen echte acteurs... maar ze doen het redelijk. De liedjes zijn leuk, en de acteurs zijn geweldige zangers. Het verhaal is bekend (voor de meeste) en ook deze versie wijkt niets af. Maar het geheel maakt toch een redelijke film in zijn genre.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 juli 2009, 18:59 uur
A. vond/vind de versie met Judy Garland veel beter dan deze. Ik kan niet vergelijken, maar ik vond deze film wel erg lekker, swingend. Natuurlijk eigenlijk vooral vanwege het feit dat Michael Jackson er in te zien is, in zijn jongere jaren, wilde ik deze zien, maar ook gewoon vanwege het mooie verhaal.
M'n vader vertelde, dat m'n toekomstige schoonzusje(?) deze film graag wilde zien, afgelopen zondag, vanwege het al genoemde feit dat Michael Jackson hier in te zien is, dus hij zag hem deze week 2 keer. Nu ja, is niet echt erg verwacht ik.

Lekkere musical, maar ik ken wel betere. Om maar een Mamma Mia, Moulin Rouge te noemen. Maar mooie sfeersettingen, dragen bij tot de 4*.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 juli 2009, 15:10 uur
Een prima musical, die qua muziek de andere versies overstijgt. natuurlijk is het de moeite waard om te kijken voor een jonge michael jackson, die erg goed in zijn rol zit. maar daar doe je de rest van de cast tekort mee. want ook ross, russel en pryor spelen leuke rollen, en zingen verdienstelijk. voor de rest mooie decors, een leuk verhaal, en goede swingende liedjes. 3,5 sterren.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 augustus 2009, 11:09 uur
lekker uitgepakt en het swingt de pan uit.
Ik kijk deze film nu al 26 jaar ééns in de maand.

De kroon èn de samenvatting van Motown Records tot dan toe... de gloriedagen.

Heb zowel de cd als de dvd dubbel... just in case

Ik heb zelfs mijn huis van groen naar rood veranderd!!!

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 augustus 2009, 11:12 uur
Knap... ik heb hem niet één keer kunnen uitkijken.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 7 november 2009, 21:43 uur
Schoenmaker blijf bij je leest. Motown was een hitfabriek in de jaren '60 en '70 met tal van nr 1-hits. Supersterren als Diana Ross, Michael Jackson, Stevie Wonder, Marvin Gaye, Lionel Richie, Pointer Sisters en tal van andere artiesten zijn er groot geworden. Op filmvlak begon eind jaren '60 Motown ook met tv en film, wat ze beter niet hadden gedaan. Echt memorabele films hebben ze niet gemaakt.

De film heeft trouwens maar een handvol troeven en zelfs die zijn gewoon leuk en meer niet. Michael Jackson acteert best nog goed, al blijft z'n rol enkel in de herinneringen omdat hij nu eenmaal Michael Jackson is. De rest van de cast is erbarmelijk en kan zich enkel handhaven met zang en dans. De hits zijn wat emotieloos gebracht en enkel Brand New Day springt er wat uit. Zeer eigenaardig trouwens dat voor de hits geen vaste songwriter van Motown genomen is. Als je dan toch die sfeer wil weergeven had dat toch veel beter geweest.

De film moet het vooral hebben van het bekende verhaal dat al veel beter weergegeven is en de bekende koppen. Motown had zich van films moeten weerhouden en enkel op muziek focussen.

 

Spetie
(moderator)
avatar van Spetie
quote
1,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 december 2009, 11:03 uur
Zo dat viel nog niet mee zeg, om deze film uit te zitten. Ik had stiekem een beetje gehoopt dat deze film net zo’n leuke sfeer zou hebben als zijn voorganger uit de jaren 30, maar dat viel vies tegen. Sidley Lumet heeft toch zeker wel goede films afgeleverd, maar deze hoort daar in ieder geval niet bij. De film is natuurlijk mede bekend omdat Michael Jackson er als vogelverschrikker in acteert. Hij doet dat best aardig, maar veel positiefs kan ik verder niet verzinnen. De film komt maar niet op gang en het ene nummer is nog vreselijker dan de ander. Zelden zulke slechte muziek gehoord in een film, als hier. Daarnaast mist de film sfeer, en uitstraling en is Diana Ross geen leuke Dorothy. Nee als je dit een leuk verhaal vint, kun je toch echt beter The Wizard of Oz kijken, die alles heeft wat deze film niet heeft, behalve Michael Jackson dan natuurlijk.

1,0*

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2010, 14:38 uur
Het verhaal is gewoon vervelend en niet logisch.
Alleen de muziek is mooi!

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 augustus 2010, 16:35 uur
Vond hem doodeng toen ik hem voor het eerst zag. Jaren later weer gekeken, totaal niet eng, maar vond hem wel heel leuk gemaakt, alleen vond ik Diana Ross er te oud uit zien voor zo'n jonge rol.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 juni 2011, 23:09 uur
Ik vind dit echt een super leuke film! Leuke songs ook!! En er speelt natuurlijk een sexy ding in (MJ) :P

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 juni 2011, 23:11 uur
Chattingforum schreef:
Vind het al sinds de eerste keer dat ik hem zag echt boeiend.
Geweldige muziek en goed verhaal:D


Ja inderdaad!!