132.207 gebruikers | 83.239 films | 30.189 regisseurs | 3.421.803 berichten | 4.775.489 stemmen
 

Kikujirô no Natsu (1999)

Alternatieve titel: Kikujiro 

 

Kikujirô no Natsu (1999)
535 stemmen | gemiddelde 3,83
mijn stem:
alle leeftijdenJapan
Komedie / Roadmovie
121 minuten

geregisseerd door Takeshi Kitano
met Kayoko Kishimoto, Takeshi Kitano en Yusuke Sekiguchi

De kleine Masao is negen jaar oud en heeft net zomervakantie gekregen. Hij woont alleen met zijn grootmoeder die geen geld of tijd heeft voor vakantie, zijn vriendjes zijn allemaal weg omdat ze ouders hebben die wel op vakantie gaan en de voetbaltrainingen zijn ook al gestopt. Hij besluit, met niet meer dan een foto, zijn moeder te gaan zoeken. Een moeder die hij nooit heeft ontmoet. Een wereldse vriendin van zijn grootmoeder trekt zich het lot van Masao aan. Ze geeft haar man Kikujiro opdracht Masao te begeleiden op zijn zoektocht. De jongen beleeft een groots avontuur, de vakantie van zijn leven.

Deze film staat op nummer 154 in de top 250
» volledige top 250

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 december 2011, 10:50 uur
Hm, 'k weet niet direct wat 'k er moet van denken. De film begint een beetje raar, met de man die het jongetje naar een renbaan meeneemt en gokt en het jongetje die wordt meegelokt met een pedofiel, maar gelukkig slaat het verhaal dan toch een andere richting in, want anders zou het maar een heel vreemde familiefilm worden :). De film wordt dan veel meer een roadmovie, waar ze allerlei vreemde personages ontmoeten.
De film bevat redelijk wat humor, maar het ene is al wat meer geslaagd dan het andere. 'k vrees dat je een beetje voor de humor moet zijn, al zat er een scène in die wel erg grappig was (met een nagel).
De muziek vond 'k wel erg goed en eigenlijk het beste van de hele film :)
Voor mij mocht de film toch ook een stuk korter geweest zijn, want er zaten toch een aantal stukken in die 'k niet zo interessant vond.
Van deze film had 'k wel wat meer verwacht, ondanks dat 'k er eigenlijk geen echte verwachtingen bij had. De film deed eigenlijk niet zoveel bij mij.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 januari 2012, 15:28 uur
Je moet van dit soort films houden, ik vond het allemaal veel te traag, tot de zoektocht naar zijn moeder vond ik het nog wel leuk, maar daarna zakt de film in elkaar, wat een flauwekul hierna, en dan nog die belachelijke stukjes, maar okee, ieder zijn eigen mening.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

Kikujiro (€ 7,99)
exclusief € 1,19 verzendkosten

Kikujiro (€ 8,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

Kikujiro (€ 9,99)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2012, 13:30 uur
Genieten.

Het zal eeuwig zo blijven denk ik, maar het eerste half uur is soms wat aarzelend. Eens op weg bloeit de film compleet open en blijft het magisch tot het eind. Het meest nog wel in het laatste half uur, als alle dramatische spanning weg is en Kitano zich vol kan richting op z'n idiote spelletje en rustgevende kampeertrip.

Geweldig leuke road-movie. Kikujiro is de perfecte antiheld, z'n entourage maakt hem alleen maar sterker. Veel memorabele momenten, sterk drama tussendoor en vooral veel lol en plezier.

Wellicht één van Kitano's meest toegankelijke films, maar zeker daarom geen mindere. Daarnaast ook een film die zeker niet aan kracht inboet bij meerdere kijkbeurten.

4.5* en een uitgebreide review

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2012, 13:46 uur
Mooie review! ^O^

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2012, 13:54 uur
Was niet zo moeilijk met Summer op de achtergrond ;)