134.870 gebruikers | 85.640 films | 31.031 regisseurs | 3.506.728 berichten | 4.927.653 stemmen
 
locatie: Films » Nema-ye Nazdik (1990) » Info

Nema-ye Nazdik (1990)

Alternatieve titels: Close Up, كلوزآپ 

 

Nema-ye Nazdik (1990)
21 stemmen | gemiddelde 3,59
mijn stem:
Iran
Documentaire / Drama
100 minuten

geregisseerd door Abbas Kiarostami
met Mohsen Makhmalbaf, Abolfazl Ahankhah en Mehrdad Ahankhah

Documentaire over het proces tegen een man die gearresteerd werd omdat hij zich uitgaf voor een beroemd Iraans cineast. Dit gegeven is documentair; Kiarostami volgt het proces, nadat hij er in de krant over gelezen heeft. Maar de zwendelaar ontpopt zich voor de camera tot een uitstekend acteur die door Kiarostami's film een beroemdheid wordt.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 december 2006, 18:44 uur
"Close-Up has become a favourite among filmmakers - including Quentin Tarantino, Martin Scorsese, Werner Herzog and Jean-Luc Godard."

http://www.amazon.co.uk/Close-Up-Hossain-Sabzian/dp/B00...

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 januari 2008, 16:09 uur
xgogax schreef:
"Close-Up has become a favourite among filmmakers - including Quentin Tarantino, Martin Scorsese, Werner Herzog and Jean-Luc Godard."

http://www.amazon.co.uk/Close-Up-Hossain-Sabzian/dp/B00...

Volgens velen ook zijn grootste werk samen met Ta'm e guilass.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 augustus 2008, 23:40 uur
Hoogst originele film. Van genoten. Beviel me stukken beter dan The taste of cherry dat ik veel te academisch vond.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 augustus 2008, 0:03 uur
Waar heb je dit gezien Olaf K?

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 augustus 2008, 0:08 uur
Gedownload.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 12 november 2008, 15:45 uur
Olaf K. schreef:
Beviel me stukken beter dan The taste of cherry dat ik veel te academisch vond.


Hoewel je de metafictie die hier drie of vier lagen diep zit ook als behoorlijk academisch kunt uitleggen...

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 31 januari 2010, 19:07 uur
Blijf het fijne cinema vinden, die van Kiarostami. Scoort eigenlijk nooit echt hoog, maar is wel echt uniek. Zo ook Nema-ye, dat het midden houdt tussen documentaire en fictie. Kon eigenlijk vooral wel wat met de filmstijl, die erg losjes is gefilmd (maar dat zullen velen ook als enorm manco beschouwen). Daarbij is het vertelde verhaal boeiend genoeg om zo'n soort film mee te vullen en zijn enkele observaties en camerapunten toch fascinerend (dat blikje dat de weg af rolt (simpel shot, weinig inhoudt, maar het boeit me erg), die rijder achter de brommer aan op het einde (met dat kapotte geluid)).