Hannibal (2001)

2260 stemmen | gemiddelde 3,17
Verenigd Koninkrijk / Verenigde Staten
Thriller /
Horror131 minuten
geregisseerd door
Ridley Scottmet
Anthony Hopkins,
Julianne Moore en
Ray LiottaNa de ontsnapping uit z'n inrichting is seriemoordenaar Dr. Hannibal Lecter inmiddels al jaren ondergedoken in Florence. Een oud-slachtoffer van Lecter probeert hem terug te lokken naar Amerika, om wraak te kunnen nemen. Hij gebruikt hiervoor het enige waar Lecter in geïnteresseerd is: FBI-agente Clarice Sterling.
4,5
[permalink] geplaatst op 8 april 2011, 15:04 uurPrima vervolg op "the silence of the lambs"!
Geweldige reeks films! Anthony Hopkins speelt het weer ge-wel-dig!
4.5 ster
2,0
[permalink] geplaatst op 10 april 2011, 19:15 uurIk vond er maar weinig aan.
Het grootste gedeelte van de film is gevuld met het opsporen van Dr. Lecter en foto's, computers, telefoongesprekken... het hoort er allemaal bij. Anthony Hopkins past goed in dit plaatje, maar ik vind zijn personage niet echt interessant. Het is een man die alles beter weet, ongeacht wat de FBI ook uitpluist. Hij blijft kalm en rustig in zijn nette pak en met zijn formele zinsopbouw moet het een mysterieus figuur voorstellen. Tja... het deed me niet zoveel. Ongeacht zijn zieke geest blijft het allemaal redelijk standaard. Lichtgebruik kon ook ietsjes beter, de settings zien er nogal saai uit.
American flag.
Tegenvaller.
1,5
[permalink] geplaatst op 1 juli 2011, 15:38 uur
Helaas is deze film verreweg de minste uit de Hannibal reeks, en dat ligt niet aan de acteerprestaties van Julianne Moore, Anthony Hopkins en Ray Liotta, want deze actrice en acteurs proberen met al hun vakkundigheid het meer dan slappe en trage verhaal nog naar een iets hoger niveau te tillen.
Ze worden daarbij ondersteund door de prachtige filmmuziek van Patrick Cassedy, die speciaal voor deze film het meer dan prachtige Vide Cor Meum componeerde.
2,5
[permalink] geplaatst op 18 juli 2011, 9:39 uurOntzettend jammer! De subtiliteit van the Silence of the Lambs is volledig weg. Het is nog net geen slasher geworden, maar de hoeveelheid lijken vind ik veel te veel. Ik heb hier echt niet met plezier naar gekeken. Wel leuk dat de film zich afspeelde in Florence, gedeeltelijk.
Verder geen kwaad woord over Julianne Moore en vooral niet over Anthony Hopkins. Het is gewoon jammer dat de film onder hun kwaliteiten lag.
2.5*
movie-edje
1,0
[permalink] geplaatst op 23 september 2011, 12:50 uurAls Jodie Foster hier in had gespeeld dan klopte het plaatje!
maar nee .......Moore kon mij niet boeien, met haar getrainde accent!
4,0
[permalink] geplaatst op 6 oktober 2011, 17:29 uurWat een ijzer sterk verhaal en erg leuk en spannend om te blijven volgen. Na silence of the lambs was het dus tijd voor het tweede deel in de hannibal reeks.
Zat wel wat gore in wat me erg heeft vermaakt en ook de dialogen waren goed doordacht. Camerawerk was top en vele shots waren erg goed over nagedacht. Ik vind het jammer dat Julianne Moore de rol tot haar nam terwijl we Jodie Foster verwachten, enige minpunt maar op zich maakt het de film er niet slechter op.
Een dikke 4,0 van mij, binnenkort red dragon bezichtigen!
3,0
[permalink] geplaatst op 6 oktober 2011, 22:33 uurdavincstyle schreef:
Wat een ijzer sterk verhaal en erg leuk en spannend om te blijven volgen. Na silence of the lambs was het dus tijd voor het tweede deel in de hannibal reeks.
Derde deel. Hannibal is het derde deel. Silence Of The Lambs is het tweede deel. Het eerste deel is Manhunter, waarvan The Red Dragon een remake is.
3,0
[permalink] geplaatst op 9 oktober 2011, 23:35 uurSfeervol en spannend psychopaten film. Leuk die andere psychopaat is ook vet. Heul vet einde. 3,5*
4,5
[permalink] geplaatst op 26 oktober 2011, 8:25 uurZeer goed vervolg op Silence of the lambs. Julianne Moore neemt goed de rol van Foster over en Hopkins is zoals altijd steengoed.
4,5
[permalink] geplaatst op 8 november 2011, 14:38 uursuper goed acteer werk en een goed vervolg op deze reeks
2,5
[permalink] geplaatst op 9 november 2011, 9:14 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenIm sure your mom told you to always taste new things.
Hannibal.
Dit is toch een van de mindere delen, er wordt vooral veel uitgelegd en dat is vaak niet heel boeiend, er zijn wel wat leuke stukken maar dat zijn er maar een paar, voor het grootste deel van de film zou ik 2 sterren hebben gegeven gewoon omdat het niet heel spectaculair is als je de serie niet helemaal gevolgd hebt. Voor het laatste stuk zou ik zeker 4 sterren geven echt gaaf, die man met zijn hersenpan open, waar hij vervolgens dingen uit snijd. geniaal, of dat deel met die verminkte man en al die zwijnen.Het einde is ook leuk vrij grappig, en toch creepy tegelijk.
Het acteer werk is wel heel goed door Docter Leter. De rest was wel aardig. Verder vond ik de film veel te lang duren 131 minuten en daarvan een dikke 100 zonder al te veel actie, beetje jammer.
2,5 ster.
3,5
[permalink] geplaatst op 9 november 2011, 11:49 uurOndgewaardeerde sequel op een film die eigenlijk niet meer te evenaren was. Silence of the Lambs had een erg goed verhaal. Hannibal heeft dit opzich ook maar het is toch een heel ander sfeertje. SotL was soms echt creepy, waarschijnlijk met Goodbye Horses als hoogtepunt. Het lijkt alsof ze hier meer afgehakte ledematen en vallende ingewanden nodig hebben om te shockeren. Geen probleem.
Een groot minpunt is de vervanger van Foster. Ze doet het niet slecht maar ik zag toch echt liever Jodie Foster als Starling. Ook haar accent lijkt minder aanwezig. Dat Anthony Hopkins opnieuw van de partij is is zowel geweldig als noodzakelijk. Hij zet weer een prachtige rol neer maar in Silence of the Lambs was het toch een sterker personage.
Verder zitten er een aantal hoogtepuntjes in en ik moet zeggen dat ie me echt heel erg meeviel. Ik vond hem uitstekend en zat te denken aan een 4* maar omdat ik Silence of the Lambs toch duidelijk wat beter vond kan ik Hannibal natuurlijk niet hetzelfde cijfer gaan geven. Ik hou het daarom voor nu op een dikke 3,5*
4,0
[permalink] geplaatst op 15 november 2011, 14:01 uurBest een fan van hopkins, vind dit een goed deel uit de reeks, hij kan niet tippen aan silence of the lambs wat een absoluut hoogstandje was in de reeks. Maar dit deel vind ik toch nog wel beter dan red dragon, omdat je hier weer intrigerende personages erbij hebt zoals die opa in die rolstoel (even zijn naam kwijt) en natuurlijk ray liotta wat voor een heel ziek einde zorgt. Ik vind dit absoluut de hardste van de serie en heel vermakelijk ook, vooral de ideeen die ridley scott er bij dit deel ingegooit heeft. Knap werk. Oja, ik kijk deze trouwens zo'n om de 2,5 maand.
4,0 *
5,0
[permalink] geplaatst op 27 december 2011, 22:27 uursuper film, heb the silence of the lambs niet gekeken, dus weet niet of deze beter of slechter is. Naar de reacties toe is silence of the lambs nog 10 keer beter, die film moet ik zeker nog een zien. Ik kon wel goed volgen, alles is goed verteld. Wat ik wel verwachtte was mee goorheid, had meer sawachtig verwacht, meer sadisme, maar deze film heeft een ijzersterk verhaal, super acteerprestaties. Het blijft natuurlijk wel een zieke film, een interessant figuur die hannibal, zeer goed gefilmd, zeer goede muziek. Niets negatief voor deze film, als had ik meer spanning verwacht. Toch 5 sterren, zeker een aanrader!!! Geen minuut verveel voor een film van 2 uur
*****
3,5
[permalink] geplaatst op 2 januari 2012, 18:46 uurIn hoeverre moet ik Hannibal als een horror zien? Is hij in dat opzich te vergelijken met Silence of the Lambs en Red Dragon? Of extremer?
3,5
[permalink] geplaatst op 9 januari 2012, 22:00 uurGeen gemakkelijke opgave vooraf: het evenaren van het niveau van Silence of the Lambs. Als dat vervolgens niet helemaal lukt trekt dat de prent in een negatieve spiraal, onterecht mijns inziens, want de prent beschikt wel degelijk over elementen die het niveau ruim over de voldoende-grens heen trekken. zo is Moore een meer dan geschikte opvolgster van Foster, doet Hopkins nauwelijks onder voor zijn prestatie uit The Silence of the Lambs en zijn ook de rollen van Giannini en met name Oldham op zijn minst gedenkwaardig te noemen. Ook met de degelijke regie zit het wel snor en is ook de cinematografie oogstrelend. Bij vlagen worden er geweldige shots vastgelegd, met name in Florence. Maar dat kunnen we wel aan Scott toevertrouwen. Wat de prent echter mist is een verhaal van het niveau Hannibal. Met name de dialoog komt er zeer bekaaid vanaf. Daarnaast ligt het tempo doorgaans een tikkeltje te laag en zien we teveel scenes die dat beetje extra missen. Toch vind ik de score tamelijk laag, afgezien van het wat holle plot is de prent over de gehele linie gekomen van bovengemiddelde kwaliteit.
3,5
[permalink] geplaatst op 10 januari 2012, 0:41 uurHannibal ... Lecter als vanouds. Gezien na Red Dragon, en dat maakte de film al gelijk een stuk beter. Eindelijk een verhaal dat zich volledig afspeelt rondom het personage van de geniale Hopkins. Zijn rol is angstaanjagend goed, en geregeld zit je op het puntje van je stoel.
Julianne Moore pakt de rol van Clarice op zich redelijk op, maar zo goed als Jody wordt het niet.
Spannend vervolg op het eerste (beste) deel!
3,0
[permalink] geplaatst op 11 januari 2012, 16:31 uurDegelijke film, die niet het niveau haalt van Silence of the Lambs en dat is toch automatisch de film waar je deze mee vergelijkt.
Behalve Anthony Hopkins zit er verder niemand meer van de cast van Silence of the Lambs in de film. Dat is toch wel een klein gemis. Hopkins zelf doet het hier prima, maar kan zijn niveau uit de vorige film niet evenaren. Daarnaast wordt Jodi Foster enigszins gemist. Julianne Moore is op zich een waardig vervangster en een prima actrice, maar mist hier toch net dat speciale dat Jodi Foster wel had.
De film is wat grover, maar tegelijkertijd ook wat minder mysterieus dan zijn voorganger. Dat de film zich grotendeels in Florence afspeelt is trouwens een prima keuze. Het is een erg mooie locatie en geeft de film op sommige momenten net dat beetje sfeer mee, die de film nodig heeft. Wel bevat de film wat minder spanning. Maar los gezien van zijn voorganger is het een degelijke film met goed acteerwerk en een redelijk interessant en uitgewerkt verhaal. Her en daar zitten er wat kleine missertjes in, maar een voldoende is de film uiteindelijk zeker wel waard.
3,0*
3,0
[permalink] geplaatst op 12 januari 2012, 19:48 uurSilence of the Lambs en deze van de week weer gekeken. Het briljante niveau wordt hier echter niet meer gehaald, Hannibal Lecter is niet meer zo beangstigend als in het eerste deel.
2,5
[permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 13:36 uurvond Silence of the lambs stukken beter, deze vond ik vrij saai.
2,5
[permalink] geplaatst op 30 januari 2012, 14:37 uur
bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezenJustMike schreef:
vond Silence of the lambs stukken beter, deze vond ik vrij saai.
Ik ook, zijn slechts twee noemenswaardige scenes (
de verhanging en de scene met de open schedel waaruit Hannibal z'n maaltijdje bereidt)in dit deel. De rest is niet veel aan en erg onlogisch. Van spanning is ook bijna niet te spreken. Slap vervolg op het briljante Silence of the Lambs.