134.868 gebruikers | 85.640 films | 31.032 regisseurs | 3.506.642 berichten | 4.927.530 stemmen
 

The Law and Jake Wade (1958)

 

 

Law and Jake Wade, The (1958)
26 stemmen | gemiddelde 3,03
mijn stem:
Verenigde Staten
Western
86 minuten

geregisseerd door John Sturges
met Robert Taylor, Richard Widmark en Patricia Owens

Jake Wade was vroeger een outlaw, maar hij is nu op het rechte pad en is inmiddels zelfs een marshal. Wade bevrijdt in een naburig stadje zijn voormalige outlaw vriend Clint Hollister uit de gevangenis als tegenprestatie, omdat Hollister in het verleden zijn leven gered heeft. Hun wegen scheiden zich weer, totdat Wade wordt geconfronteerd met de ontvoering van zijn bevallige verloofde Peggy Carter door de outlaws van Hollister. Hollister weet, dat Wade ergens een gestolen buit moet hebben verborgen en hij dwingt Wade hem naar de plaats te brengen, waar het gestolen geld is begraven. De zoektocht verloopt niet zonder problemen, mede omdat ze over het grondgebied van vijandige Comanches reizen.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 augustus 2008, 13:15 uur

 

Barfly
(crew)
avatar van Barfly
quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 28 december 2008, 16:21 uur
Een standaard-western, maar wel lekker door de mooie beelden die Sturges je weer voorschotelt. Hij heeft toch een eigen stijl die mij in ieder geval zeer aanspreekt.
Men heeft het vaak over Mann, Ford, Hawks, etc. Maar Sturges lijkt altijd wat ondergewaardeerd t.o.v. de andere grote regisseurs binnen de traditionele Amerikaanse western.

Het acteerwerk vind ik hier niet zo bijzonder, veel emoties toonden de karakters niet. Het verhaal ontwikkelt zich op standaard-wijze en van veel spanning is geen sprake.
De avondscenes waar de hoofdpersonen hun kampen opslaan zijn overigens studio-opnamen... dat is wel jammer.
Prachtige actiescenes in een verlaten dorpje waar de pijlen en speren rechtstreeks de tv uitvlogen en zich naast mij in de bank boorden. Erg mooi gedaan.
Voor het verhaal en de acteurs vind ik de film eigenlijk net onvoldoende, maar door de mooie plaatjes en goede actiescenes:
3*

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 mei 2009, 20:04 uur
Taylor én Widmark!
Dat is dus een niet te versmaden film voor mij, want ik ben fan van beiden...

Ook al vaak gezien deze western.
Heb hem op video, maar wil de dvd toch ook graag hebben.

Ik vind het laatste gedeelte, vooral met de indianen, best spannend.
En de sfeer is ook oké.
Geen regelrechte topper, maar goed genoeg voor mij, zeker door de aanwezigheid van de genoemde acteurs.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 juni 2009, 12:16 uur
Inderdaad geen topper, maar zeker geen onaardige Western.

Twee kanttekeningen.
1. Inbreng van Patricia Owens is zeer mager en ze is erg passief. Ze is Peggy Carter, de verloofde van de stoere Robert Taylor, maar er is totaal geen chemie tussen beiden. Een mis-casting naar mijn mening.
Ze heeft ook van die 'toekijk/staar-momenten', die mij meteen aan Veronica Lake doen denken in de showdown van The Blue Dahlia.
Aan de andere kant, miss Owens was toen 23 en Taylor al 47....

2. Vreemd is ook de rol van de bejaarde outlaw Ortero. Wade is de hele route in gezel-schap van Ortero, maar is er amper contact. Eerst in het laatste gedeelte, tijdens het beleg van de Comanches, blijken ze een gezamenlijk verleden te hebben en is er ineens wel veel contact (en weten we ook zijn naam). Haast persoonlijker als met zijn verloofde moet ik na herzien constateren...

Widmark is als vanouds en heeft er zin in. Hij had ook weer die bekende 'Tommy Udo grijns' uit zijn debuut in Kiss of Death.

De landschappen zijn geweldig en het verlaten stadje in de desert geeft je meteen dat Yellow Sky gevoel! (ook met Widmark trouwens.... wat heeft hij met verlaten Western-stadjes?!) Trouwens, wanneer beide films achter elkaar bekeken worden, lijken deze verlaten stadjes wel heel erg op elkaar! Op een grafsteen staat in beide stadjes 'Annabella Baxter' bijvoorbeeld. Toeval...?!
Ook wordt er in beide films door een zoutwoestijn gereist...

Gezien de risico's die Widmark neemt om door vijandig indianengebied te reizen om gestolen geld op te graven, reist echter steeds meer de vraag op of de onverschrokken Widmark er niet beter aan gedaan had om weer een bankroof te plegen...

Dit is zeker een Western om vaker te kijken.
IMDB *6,5/10.

PS
De film is breedbeeld, maar in beide flanken vindt beeldvertekening plaats. In o.a. de Western 'Jubal' heb ik dat ook mogen vaststellen (single-layered DVD).

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 juni 2009, 12:31 uur
Dogie,

je opmerking "dit is wel een western om vaker te bekijken", kan ik onderstrepen.

Ik heb hem al vaak gezien, en ben hem nog steeds niet moe.

Is er een Nederlandse dvd release?

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 juni 2009, 12:46 uur
Brix schreef:
Dogie,

je opmerking "dit is wel een western om vaker te bekijken", kan ik onderstrepen.

Ik heb hem al vaak gezien, en ben hem nog steeds niet moe.

Is er een Nederlandse dvd release?
Mbt je vraag: nee Brix, nooit gezien...

Ik heb DEZE, waar je ook mijn Avatar in zult herkennen. ( nu los te koop voor € 5,45 bij DVDPacific.com: DVD met Engelse, witte subs en trailer).

PS
Duidelijker plot vanmorgen ingediend.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 juni 2009, 13:04 uur
Is er een Nederlandse dvd release? [/quote]OK. Mbt je vraag: nee Brix, nooit gezien...

Ik heb DEZE, waar je ook mijn Avatar in zult herkennen. ( nu los te koop voor € 5,45 bij DVDPacific.com: DVD met Engelse, witte subs en trailer).

Thanks Dogie.

Misschien is de TCM versie dan zelfs beter van beeldkwaliteit?

Verder meende ik al eerder dat ik Widmark's 'onderstel' herkende in je Avatar.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 juni 2009, 13:08 uur
Brix schreef:

Misschien is de TCMversie dan zelfs beter van beeldkwaliteit?
Verwacht ik niet. TCM schommelt -te- vaak rond VHS-rip niveau. De DVD is zeker waar voor 't geld.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 januari 2011, 1:46 uur
Maandag 3 jan. op TV te zien > ARD > 10:35 uur

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 januari 2011, 13:06 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Na de zoveelste kijkbeurt (vandaag op TV) herzie ik mijn mening en waardering voor deze western.
Hij heeft bewezen ook na vele malen opnieuw bekijken stand te houden, en zelfs te groeien in mijn beleving..
Het is toch wel een van de betere westerns ooit.
Dat begint bij de fantastische cast, Taylor, en Widmark, twee iconen.
De supporting cast, met DeForest Kelley, Robert Middleton en Henry Silva is eveneens sterk.
Wel een beetje jammer dat de enige vrouwelijke rol nogal flauwtjes werd ingevuld, door Patricia Owens.
De regie was in de goede handen bij John Sturges.
Settings en outfits zijn 'top notch', en het verhaal blijft daar niet bij achter.
Spanning is er ook, vooral tijdens de belegering door de Indianen.
Prima shootout tussen Taylor en Widmark. Gelukkig zonder sentimentele 'laatste woorden' van de verliezer

Waardering een halve ster verhoogd.
Met een sterkere actrice had er wellicht een hele ster opwaardering in kunnen zitten.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 januari 2011, 23:27 uur
Dit vond ik dan weer wel een leuke film van Sturges, vooral het gedeelte als ze in het spookstadje zijn. Widmark en Taylor zijn beide erg cool en echte tough guys, de bijrollen waren best o.k alleen zoals al eerder gezegd valt Owens wat tegen.
Hoewel Sturges zijn films me niet altijd meevallen zijn de settings en de omgeving altijd bijzonder mooi, in deze is dat niet anders, prachtige omgeving en veel zorg besteed aan de saloons en huizen.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 29 januari 2011, 22:53 uur
Slappe western traag geen greintje humor, totaal geen spanning een rit door gebergte die eindigd in een verlaten stad, daar wordt een potje gevochten tegen indianen ,en de rest laat zich wel raden. deze is mij ook niet bekend ,waar schijnlijk heb ik voor 55 jaar geleden een tip gekregen anders had ik halver wege de cinema verlaten.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 februari 2011, 13:46 uur
Zoals je zelf aangeeft, geen hoogvlieger en bij mijn bericht een pareltje?
Nogmaals afkijken heeft voor mij geen zin, ook als er een lee van cleef of nepper wat voor een boeven trony had mee gespeeld was deze niet te redden, het blijf voor mij een dag en nacht film met veel te veel geouwehoers, en die dame moet je de woorden uit haar mond trekken als ze in beeld komt ,Witmark is te slap als boef, ik doe er een half puntje bij voor ,de dead city, maar hij blijft matig ,ik heb hem opgeslagen maar denkelijk zal hem nooit meer zien,content?.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 februari 2011, 16:50 uur
madmax1 schreef:
Slappe western traag geen greintje humor, totaal geen spanning een rit door gebergte die eindigd in een verlaten stad, daar wordt een potje gevochten tegen indianen ,en de rest laat zich wel raden. deze is mij ook niet bekend ,waar schijnlijk heb ik voor 55 jaar geleden een tip gekregen anders had ik halver wege de cinema verlaten.
Volgens mij heb je andere film gezien... :X

Maar groot minpunt inderdaad is de inbreng van Patricia Owens: zeer mager en erg passief. Maar ligt dat aan haar of de regisseur. Loop daar in sommige Westerns met Julie London ook tegenaan.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 februari 2011, 18:42 uur
*:|*
Ja klopt dat was die aanbovelen duits talige ik snapte er niks van .de pareltjes van jou smolten als sneeuw voor de zon, toch maar weer dat half punt eraf halen?
Achter af je commentaar ben je er ook niet gelukkig mee,Julie Londen Patricia Owens waren in andere films best wel te pruimen. *:|*

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 9 januari 2012, 11:34 uur
Goede western, niet echt een topper maar het aankijken meer dan waard, ik persoonlijk zal hem geen 2de keer gaan bekijken ( had hem dus nog niet gezien ) :3,0