134.868 gebruikers | 85.640 films | 31.032 regisseurs | 3.506.636 berichten | 4.927.519 stemmen
 
locatie: Films » Moby Dick (1998) » Info

Moby Dick (1998)

 

 

Moby Dick (1998)
74 stemmen | gemiddelde 3,00
mijn stem:
Verenigd Koninkrijk / Australië / Verenigde Staten
Avontuur
180 minuten

geregisseerd door Franc Roddam
met Henry Thomas, Bruce Spence en Patrick Stewart

Ishmael (Henry Thomas) is onderwijzer, maar wil meer het avontuur beleven. Hij wil met een walvisvaarder mee. In een kleine kroeg in Nantucket komt hij in contact met Queepueg. Een volledig getatoeëerde man die een harpoenier blijkt te zijn. Queepeug sluit vriendschap met hem en samen besluiten ze aan boord te gaan van de Pequod. Hun kapitein, Ahab (Patrick Stewart), laat zich amper ziet. Als hij uiteindelijk aan dek komt blijkt dat hij er behoorlijk gehavend uit ziet. Al gauw komt de bemanning erachter wiens schuld dat is. Moby Dick. Een zeer grote witte walvis. Iedereen weet dat hij niet te pakken is en dat hij dodelijk is. Ahab is echter vast besloten om hem te pakken te krijgen. Hij wil wraak.
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 februari 2004, 22:40 uur
Ik zat ernaar te kijken met het idee in mijn achterhoofd dat het echt een volledige speelfilm was. Op een gegeven moment kreeg ik dus echt wel zoiets van: "Wat een jammere 'serie' achtige special effects en acteerprestaties" (Afgezien van o.a. Patrick Steward (Welke ik toch al een zwak voor heb enigzins (Capt. Picard)))..

Toen ik las dat het dus ook daadwerkelijk een mini-serie was; stelde ik mijn opinie bij en bekeek de 'film' dus ook door andere ogen. (Ietwat minder kritisch)...

Kortom :

- Beetje wacke special effects (Geanimeerde white-whale evenals de CARDBOARD(?) whitewhale ;) ) (deed me zelfs ff denken aan een aantal Jaws taferelen)
- Acteerwerk van aantal gasten was dermate slecht dat ik me er aan begon te storen (Neem nou de getatoeeeerde QueeeKweck(?))

+ Aantal hele nette dialogen toch (met name tussen Steward en die dude die Starbuck speelde)

3 sterren

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 22 juli 2004, 0:08 uur
Ik vind het een mooi verhaal maar het is voor een film gewoon veel te langdraadig. 3 *

 

» Laagste prijs voor deze film op Blu-Ray

2010 Moby Dick (€ 9,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

2010 Moby Dick (€ 17,99)
exclusief € 0,99 verzendkosten

2010 Moby Dick (€ 17,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 februari 2008, 11:03 uur
Hhmm deze zou ik wel graag zien.
Ik vond de versie uit 1956 heel goed en ben benieuwd naar deze film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 september 2009, 23:34 uur
Ik was vroeger echt helemaal fan van deze minie serie. Natuurlijk is er best wel veel mis met het acteren en de effecten. Maar toch weet de serie nog steeds mijn aandacht te trekken. En voor een minie serie is het eigenlijk allemaal wel redelijk goed. Wel een aanrader om een keer te kijken.

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 juli 2010, 14:06 uur
Zeker een leuke miniserie, soms wordt het langdradig.
Acteren is soms matig net als de effecten.
Verhaal is wel erg leuk en de sfeer ook.

3,5 ster

 

quote
3,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 19 augustus 2010, 23:02 uur
Dit verhaal ken ik al uit mijn prille jeugd, mede dankzij een schooluitstap naar de bioscoop waar de film uit 1956 werd getoond, toen met Gregory Peck in de hoofdrol.
Gregory Peck speelt vele jaren later zijn allerlaatste rol in deze prent, al is het maar zeer miniem, hij komt in de 3 uur amper 2 minuten in beeld, maar de naam staat natuurlijk mooi op de affiche.
Verder is dit dus het klassieke verhaal, dat naar ik vermoed velen zullen kennen.
De vertolkingen zijn goed, maar niet voortreffelijk, ook de effecten zouden beter gekund hebben, maar voor een TV-film, wat dit eigenlijk toch is, valt alles wel goed mee.
En ik kan niet zeggen dat het een saaie 3 uren waren die de film bijna duurt.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 24 augustus 2010, 18:30 uur
Tjonge jonge wat een zit. En wat een tegenvaller :(. Het verhaal an sich is een klassieker maar de uitvoering hier is hopeloos langdradig. Effecten zijn zeer matig. Stewart probeert het wel, en heeft talent zat, maar dit script is er geen redden aan. Eigenlijk schande gegeven dit verhaal wat in mijn jeugd rillingen gaf.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 september 2010, 17:41 uur
HEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEL lang dradig. Acteren was goed, verhaal ook. Maar samengevat HEEEEEEEEEEL Langdradig.