geregisseerd door George Miller (I) met Tom Burlinson, Kirk Douglas en Terence Donovan
Jim is opgegroeid op z'n vaders boerderij in de Australische bergen. Na zijn vaders dood moet hij wel afdalen om geld te verdienen zodat het boerenbedrijf in stand kan worden gehouden. Dan valt zijn oog op de mooie Jessica, maar haar vader ziet niks in deze boerenknul. Daar komt nog bij dat Jim beschuldigd wordt van het laten gaan van een aantal paarden, waaronder een waardevolle hengst. Om zijn onschuld te bewijzen en zijn respect terug te winnen, gaat hij erop uit om de paarden terug te brengen naar hun eigenaar.
3,5[permalink] geplaatst op 2 december 2010, 18:49 uur
Af en toe heeft het wel een mierzoet en ietwat voorspelbaar sausje over zich, maar het verhaal loopt wel en levert prachtige beelden van Australië op.
Kirk Douglas levert weer eens een prachtprestatie af met dit keer twee rollen. Beide overtuigend en met "schwung" neergezet. Wat een klasbak.
Zonder de rest van de cast tekort te willen doen, maar Douglas acteert op eenzame hoogte.