132.197 gebruikers | 82.914 films | 30.189 regisseurs | 3.421.451 berichten | 4.774.943 stemmen
 
locatie: Films » 2046 (2004) » Info

2046 (2004)

 

 

2046 (2004)
483 stemmen | gemiddelde 3,55
mijn stem:
China / Frankrijk / Duitsland / Hongkong
Drama / Romantiek
129 minuten

geregisseerd door Kar Wai Wong
met Tony Leung Chiu Wai, Maggie Cheung en Ziyi Zhang

1997. Hong Kong wordt overgedragen aan China. De Chinese leiders beloven een periode van 50 jaar 'zonder verandering'. 2046. De realiteit vijftig jaar later: de mens reist door de tijd en in 2046 verandert er nog altijd niets. Chow Mo Wan is de enige die terugreist in de tijd. Hij keert terug naar de jaren '60 en zijn toenmalige leven. Hij betrekt kamer 2047, naast de kamer in het hotel waar hij een stormachtig verleden mee heeft. Hier schrijft hij een toekomstverhaal met het meisje uit 2046 in gedachten. Chow ontmoet de mensen die nu in het hotel leven en enkele oude bekenden verschijnen, maar niets kan zijn herinnering aan zijn vroegere liefde doen verdwijnen.

 

 

gebruiker
bericht

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 september 2010, 15:56 uur
Het zal vast. Deze film zit helemaal vol gestouwd met visuele fratsen. Maar als jij die armoedige trucjes vergelijkbaar vindt met wat er met film allemaal mogelijk is, dan zal je wel gelijk hebben. Ik vind het eerlijk gezegd een beetje lachwekkend.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 september 2010, 16:48 uur
orbit schreef:
Het punt blijft is dat hier helemaal niet zoveel fratsen aan te pas komen dat dat niet op toneel ook te vertalen valt.


Het levert wel mooie foto's op.

 

» Laagste prijs voor deze film op DVD

2046 (€ 8,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

2046 (€ 8,99)
exclusief € 1,95 verzendkosten

2046 (€ 9,50)
gratis verzending


» alle winkels en formaten voor deze film

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 september 2010, 16:51 uur
mister blonde schreef:
Het zal vast. Deze film zit helemaal vol gestouwd met visuele fratsen. Maar als jij die armoedige trucjes vergelijkbaar vindt met wat er met film allemaal mogelijk is, dan zal je wel gelijk hebben. Ik vind het eerlijk gezegd een beetje lachwekkend.


Het gedweep met deze film is nogal lachwekkend. Als jij hier allerlei visuele kunsten in ziet verwerkt, moet je dat vooral koesteren. Ik zie er verdomd weinig aan af. Zoals gezegd: meeste scènes spelen zich hoofdzakelijk in één nogal statische ruimte af, of die nu fancy verlicht is of een hotelletje uit 1930 :P

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 september 2010, 17:04 uur
Het is makkelijk dingen belachelijk te maken die dat natuurlijk helemaal niet zijn. Met verkleinwoordjes en smileys.

Mijn punt is dat deze film heel sterk visueel is, of je het nu mooi vindt of niet, waardoor een vertaling naar het toneel alleen zin heeft als je het verhaal heel boeiend vindt, maar dat is ook al niet zo. Dat het wel mogelijk is, boeit me niet zo veel. Het heeft geen toegevoegde waarde en ik vind het zelfs een nogal onnozel plan.

Nu gebruik je het hele toneelverhaal weer als kans om deze film aan te pakken, maar echt ergens op slaan doet het niet.

 

quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 september 2010, 17:33 uur
Sorry, maar user AC1 kwam met die suggestie, voordat je al je bekende frustraties en verontwaardigingen weer op mij gaat botvieren..
Wat ze met deze film doen zal me een rotzorg zijn. Het liefst verbranden en het voorbeeld nooit meer navolgen.. maar het ging er gewoon om of het mogelijk is, sterker, of de film zich ervoor leent. En op dat punt lijkt me dat ik vrij duidelijk ben.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 september 2010, 10:30 uur
orbit schreef:
Sorry, maar user AC1 kwam met die suggestie, voordat je al je bekende frustraties en verontwaardigingen weer op mij gaat botvieren..


Wat is toch die walgelijke neiging van jou om met dit soort teksten te gaan strooien? Doe gewoon eens effe normaal man. Het ging mij erom dat jij je kans schoon zag nog effe op de film te bashen toen we het er over hadden. Lezen jongen.

maar het ging er gewoon om of het mogelijk is, sterker, of de film zich ervoor leent. En op dat punt lijkt me dat ik vrij duidelijk ben.
Het gaat mij erom dat het een dom idee is, waarover ik vrij duidelijk ben geweest. Je hebt trouwens helemaal nog niet een bevredigend antwoord gegeven op hoe ze het visuele gaan compenseren, anders dan een paar halfbakken oplossingen, waardoor duidelijk wordt dat jouw visie op cinema wel erg beperkt is.

 

quote
5,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 december 2010, 21:14 uur
orbit schreef:
Wat ze met deze film doen zal me een rotzorg zijn. Het liefst verbranden en het voorbeeld nooit meer navolgen.


Van dit soort teksten wordt een filmliefhebber erg triest. Een film van Wong Kar Wai naar de brandstapel brengen? :( Je vriend Kubrick draait zich om in zijn graf.
Over my dead body mate !

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 juni 2011, 20:33 uur
Wong Kar-Wai blijkt een onvoorspelbare regisseur.

De eerste twee films die ik van de man heb gezien waren zeer goed. In the Mood for Love staat bovenaan en My Blueberry Nights doet daar net voor onder. Chungkin Express viel daarentegen best tegen. Ik wilde op safe spelen en besloot om 2046 als volgende te bekijken, omdat deze het meeste leek op In the Mood for Love.

De vergelijking is goed te begrijpen. Ook deze film draait om het lastige liefdesleven van Tony Leung en speelt zich gedeeltelijk af in hotelkamers gedurende de jaren '60. En audiovisueel komt deze film ook dicht in de buurt van die film en dat vormt het grootste pluspunt van de film. Fantastische soundtrack en zeer mooi camerawerk, betoverend gewoon.

Maar het verhaal van 2046 pakte mij niet zoals dat van In the Mood for Love. De liefdesperikelen spraken me na een tijdje gewoon helemaal niet meer aan. Dit is geen verhaal over pijnlijke liefde, maar dat van oncontroleerbare lust. Daarnaast duurt de film zo lang dat de film enorm gaat slepen. De fantasiewereld die erbij wordt gehaald vond ik dan weer wel interessant, vooral doordat het er visueel heel mooi uitziet.

Geen slechte film, maar het viel me gewoon erg tegen. Door de lengte niet goed genoeg voor 3,5*, dus 3*. Ik heb nu geen flauw idee wat ik van de volgende Kar-Wai moet verwachten.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 juni 2011, 21:30 uur
Probeer dan eens het segment 'The hand' uit de film 'Eros' (drieluik, samen gemaakt met Steven Soderbergh en de stokoude Antonioni). Kar-wai's bijdrage lijkt in stijl veel op 'In the mood for love' en is meer dan tamelijk goed.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 26 juni 2011, 22:00 uur
yorgos.dalman schreef:
Probeer dan eens het segment 'The hand' uit de film 'Eros' (drieluik, samen gemaakt met Steven Soderbergh en de stokoude Antonioni). Kar-wai's bijdrage lijkt in stijl veel op 'In the mood for love' en is meer dan tamelijk goed.


Bedankt voor de tip!

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 juli 2011, 14:32 uur
En herzien. De vorige keer had ik deze film gezien voordat ik In the Mood for Love had gezien en dat kwam het drama niet helemaal ten goede. Chow gedraagt zich namelijk in deze film nogal als een player en dat zijn voor mij meestal niet de meest sympathieke rollen, en als ik die andere film eerder had gezien had ik er wat meer begrip voor kunnen hebben. Ja, het kan ook uit deze film zelf afgeleid worden, maar de boodschap is wat duidelijker als je deze film ziet na In the Mood for Love.

Deze herziening is zeer geslaagd en niet alleen vanwege bovenstaande, ik moet zeggen dat deze keer de cinematografie me ook een stuk beter beviel. De vorige keer, ruim en jaar geleden, vond ik de SF-gedeelten er al prachtig uitzien, maar nu vond ik de gedeelten in de jaren 60 ook een stuk mooier. Sterker nog, ik vind die gedeelten ook mooier dan In the Mood for Love. Net iets verfijnder, het heeft denk ik vooral te maken met de belichting die ik wat mooier vond. Verder heb ik me deze keer niet gestoord aan hoe prominent de muziek aanwezig was, ik vond nu de muziek gewoon erg mooi.

Samenvattend slaat het drama wat beter bij me aan, al moet ik zeggen dat ik het drama in voorganger In the Mood for Love mooier vond. De cinematografie vond ik deze keer echt prachtig en daarom een flinke ophoging naar 4,5*.