Homeboy (1988)

54 stemmen | gemiddelde 2,36
Verenigde Staten
Drama116 minuten
geregisseerd door
Michael Seresinmet
Mickey Rourke,
Christopher Walken en
Debra FeuerBokser Johnny Walker staat aan het eind van zijn carriere. Gangster Wesley Pendergrass wordt zijn manager en wil hem inzetten bij een grote kraak. Precies op de dag van de kraak moet Johnny boksen tegen de rijzende boks-ster van de stad.
FisherKing
[permalink] geplaatst op 9 april 2003, 0:55 uurhopeloze film met een tragische Rourke
Is er nog een delete toets ?
4,5
[permalink] geplaatst op 26 februari 2004, 18:34 uurGeweldig drama met een glansrol van mickey rourke.Walken en Rourke zijn aan elkaar gewaagd en dat levert een erg goed drama op met veel droge humor uit onverwachte hoek.
[permalink] geplaatst op 20 juli 2004, 4:07 uurverwachtte veel van Walken en Rourke samen, mar viel toch echter tegen.. Die twee zouden wel weer eens samen moeten gaan werken, zal best iets goeds opleveren, vooral nu Rourke's carriere weer in de lift zit.
2,0
[permalink] geplaatst op 10 april 2005, 22:49 uurHomeboy **
Saai en mager drama. Rourke is in principe wel goed voor een rol als dit maar moest pakwek Vandamme hem gespeeld hebben , er zou niet veel verschil in gezeten hebben , magere rol ... Zelfs Walken , die normaal wel in goede films meespeelt , is hier niet echt te pruimen. Een chronisch tekort aan humor en een geforceerde romance zijn één van de zware minpunten. Nog wel te pruimen op een regenachtige zondagnacht.
[permalink] geplaatst op 3 maart 2009, 1:54 uurZag hem liggen bij de Fame vandaag. Is ie de moeite waard?
2,0
[permalink] geplaatst op 3 maart 2009, 9:37 uurTypisch zo'n film die nu vanuit cult-oogpunt waarschijnlijk vermakelijker is dan destijds, toen hij nog min of meer serieus moest overkomen.
2,5
[permalink] geplaatst op 20 april 2009, 10:36 uurHelemaal niet zo'n slecht verhaal en goede boksscènes; het nadeel is dat Mickey Rourke teveel een karikatuur van de bokser neerzet, waardoor zijn rol wat ongeloofwaardig wordt.
1,0
[permalink] geplaatst op 17 mei 2009, 23:20 uurIk verwachtte veel van deze film, vooral ook omdat Mickey Rourke en Christopher Walken hier samen in spelen.
Maar het is helaas een tegenvaller geworden, Rourke is veel te ongeloofwaardig en ook Walken is in slechte doen, zijn slechtste rol die ik ooit van hem heb gezien deze.
Het verhaal zit wel goed al is het wat langdradig.
Een klein pluspunt, er zijn een paar prachtige nummers te horen op de soundtrack, gespeeld door grootmeester Eric Clapton.
4,0
[permalink] geplaatst op 23 augustus 2009, 0:43 uurHeeft deze film een final punch verdiend? Ik ben helemaal niet terleurgesteld in deze film. En vond de personages ook niet ongeloofwaardig. De film is sfeervol realistisch. Met mooie shot's. Prima verzorgt. Het verhaal is simpel: een bokser in zijn nadagen. Een man van weinig woorden. Rourke lijkt hier op een kromme en kreupele James Dean...ongedurig in zijn levenswandel. Hij gaat waar de wind van mogelijkheden hem kansen biedt...hij is zoekende...uiteindelijk zoekt hij rust. Hij kent de onderkant van het leven en ergens wil hij iets normaals. Hij is beinvloedbaar. Hij ontmoet mensens van allerlei pluimage. Hij loopt mee....En dan....
Ach gewoon kijken....en laat je rustig, onder genot van een stevig drankje met je lief op de bank, meevoeren. Ik vond het einde zeer bevredigend. Want in feite is het ook een open einde...zijn strijdt zal nog niet voorbij zijn...zeker als je Johnny Walker heet...
Een film hoeft niet spectaculair zijn....Johnny's mysterieuze taaiheid boeide mij tot het eind.
Min puntje: iets teveel Clapton.
3,0
[permalink] geplaatst op 22 maart 2010, 17:44 uurMickey Rourke is zo'n acteur die iets ongrijpbaars heeft, iets mystieks haast, zoals bijvoorbeeld Viggo Mortensen, Peter Greene en James Spader dat ook hebben. Daar moet je het dan soms mee doen met een wat mindere film - zo'n performance houdt de boel dan alsnog redelijk bij elkaar...
3,5
[permalink] geplaatst op 20 juli 2010, 21:39 uurMickey Rourke speelt zijn rol als bokser op zijn retour zeer overtuigend.
Jaren later zien wij Rourke een soortgelijke rol spelen in, met veel awards/prijzen, The Wrestler.
Dat is ook gelijk de enige vergelijking die je kan trekken met deze film.
Het verhaal was niet sterk, de romance wat ongeloofwaardig & de vriendschap met Wesley (een niet bijster sterk acterende "King of Cool" Christopher Walken) is ook niet bijster sterk ontwikkeld.
De boksscenes waren dan weer wel heel sterk in beeld gebracht (ook omdat Rourke hiervoor een amateurbokser was en later niet eens zo slecht bokste als prof).
De muziek is mij niet echt opgevallen en dat is zeer jammerlijk als er gebruik wordt gemaakt van gitaarheld Eric Clapton
En zelfs met al deze negatieve kritiek van mijn kant, geef ik de film toch 3,5* omdat de boksscenes (toch wel het belangrijkste volgens mij) zeer sterk in beeld zijn gebracht.
3,5
[permalink] geplaatst op 28 juli 2010, 15:10 uurRourke weer in een glansrol als een beetje een iets wat domme bokser.
Beetje een primitievefilm, maar zekers niet slecht.
Als jezelfs door die primitifiteit heen kunt kijken, ontdek jeeen klein meesterwerk.
persoonlijk heb ik echt genoten van deze film.
3,0
[permalink] geplaatst op 16 december 2011, 22:43 uurdonnie B. schreef:
verwachtte veel van Walken en Rourke samen, mar viel toch echter tegen.. Die twee zouden wel weer eens samen moeten gaan werken, zal best iets goeds opleveren, vooral nu Rourke's carriere weer in de lift zit.
Hebben ze ook gedaan: in
Man on fire en
Domino . (Of dit ook iets goeds heeft opgeleverd is een andere vraag.)
1,5
[permalink] geplaatst op 8 januari 2012, 23:39 uurDe reden waarom ik deze dvd gekocht heb, was niet het afzichtelijke artwork. Namen als Micky Rourke en Christopher Walken spreken me altijd wel aan, maar deze aanschaf was puur op de gok en dat pakte deze keer slecht uit. De stoere taal op de hoes is weer eens uit een grote dikke duim gezogen. Voor een boksfilm zaten er in de eerste plaats weinig gevechten in, maar verder was het verhaal gewoon saai. Het eerste uur gebeurt er bar weinig en om heel eerlijk te zijn vond ik Mickey Rourke slaapverwekkend saai. Doe mij dan maar in elk geval zijn recentere films. Overigens deed het plot me ergens nog denken aan The Wrestler (voor zover ik het eind nog gevolgd heb). Alleen is die dan wel weer heel goed.
3,0
[permalink] geplaatst op 2 april 2012, 21:49 uurLekkere sleazy film, cultstatus wordt nog verhoogd door grappige bijrol van Willy DeVille als maffiamaatje.
3,0
[permalink] geplaatst op 3 april 2012, 20:46 uurScript van Mickey Rourke zelf (onder pseudoniem Eddie Cook) naar zijn eigen ervaringen als (mislukte?) bokser.