134.862 gebruikers | 85.575 films | 31.015 regisseurs | 3.506.214 berichten | 4.927.070 stemmen
 
locatie: Films » Thir13en Ghosts (2001) » Info

Thir13en Ghosts (2001)

Alternatieve titel: Thirteen Ghosts 

 

Thir13en Ghosts (2001)
758 stemmen | gemiddelde 2,69
mijn stem:
Verenigde Staten / Canada
Horror / Mystery
91 minuten

geregisseerd door Steve Beck
met Tony Shalhoub, Matthew Lillard en F. Murray Abraham

Wanneer Cyrus Kriticos sterft, laat hij zijn huis na aan zijn arme neef, die er samen met diens dochter, zoon en een kindermeisje gaat wonen. Het huis heeft een onverwachte eigenschap, namelijk dertien geesten die alleen te zien zijn met een speciale bril...
 

 

gebruiker
bericht

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 11 september 2010, 13:42 uur
Aardige horror, met een paar flinke "death-scenes".
Veel gore, en een aardige rol van Monk ( Shalhoub ).
ja, goeie film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 17 september 2010, 16:07 uur
Tsjonge, vergeet ik nog Embeth Davidtz.
De mooiste vrouw uit de filmwereld.

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 8 oktober 2010, 10:01 uur
Naar mijn mening 1 van de slechtste films van de afgelopen 10 jaar.
Ik zal niet weten wat eng aan deze rommel mag wezen.

 

quote
4,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 18 november 2010, 21:03 uur
geen mega enge film maar wel een goeie. Ik ben zelf geen horror fan maar voor deze film maakte ik wel een uitzondering van

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 1 december 2010, 12:16 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
even een vraagje...ik loop al een tijdje met een scene in mn hoofd en ik weet niet of ik deze nu in een film heb gezien of gedroomd:

een groepje mensen zijn in een huis binnen waar het spookt, en ze kunnen de spoken alleen zien met een speciale bril op, maar als ze die bril opzetten kunnen de spoken hen ook zien.
Op een gegeven moment is er dus een meisje wat in het huis haar vriend kwijt is,ze doet dr bril op en kijkt dan door een (rond) raampje door een deur nr binnen waar ze dus de geesten zien die een operatie aan het uitvoeren zijn op dr vriend...dan ineens draait de dokter zn hoofd om en kijkt het meisje aan.

dan zien we de andere mensen die dus dat meisje horen gillen, ze rennen er naartoe, en doen de deur open, dan zien ze dus de vriend op de operatie tafel liggen, dood en met zn ingewanden eruit, en zien ze het meisje over het plafond gesleurd worden, waarbij dus allemaal bloed ook uit haar lichaam spuit.(ze zien de geesten niet want ze hebben geen bril op)


nu is mn vraag...is dat deze film?..een andere film...of heb ik echt zown zieke geest dat ik dit droom uit mezelf?

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 4 december 2010, 0:44 uur
Die brillen zitten inderdaad in deze film, maar de spoken kunnen hen ongeacht de bril ook al zien. De rest, met de operatiekamer e.d., zit niet in deze film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 december 2010, 12:35 uur
Hij is niet eng, gore valt wel mee. Het concept is eigenlijk best nog oké, maar het is ontzettend slecht uitgewerkt. Acteerwerk is belabberd en het heeft weer zo'n gemakkelijk einde. Voor de rest gewoon verveel fimpje.

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 december 2010, 17:26 uur
Butchers schreef:
Hij is niet eng, gore valt wel mee. Het concept is eigenlijk best nog oké, maar het is ontzettend slecht uitgewerkt. Acteerwerk is belabberd en het heeft weer zo'n gemakkelijk einde. Voor de rest gewoon verveel fimpje.


3 steren is nog heel hoog terwijl je de film zo afkraakt.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 april 2011, 17:08 uur
Dit was gewoon een leuke horror film om te zien...

Het verhaal is natuurlijk heerlijk voorspelbaar, maar sommige scene's in het huis zien er goed uit. Ook de "ghosts" zien er oke uit....

Het acteerwerk is redelijk maar gelukkig maakt de aanwezigheid van Shannon Elizabeth ook veel goed O-)

 

mug13
quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 10 april 2011, 13:19 uur
Gister weer eens bekeken en ik vind het nog steeds een goede film.Acteerwerk is prima,verhaal dun
(niet als storend ervaren),sfeer spannend en de geesten vind ik nog steeds uitstekend bedacht en uitgevoerd.

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 juni 2011, 13:06 uur
Prima film qua verhaal. acteer werk vond wel goed
de geesten zien er ook wel goed echt uit.
mijn mening is dat je de film egt zelf moet ervaren.
iedereen heeft namelijk een andere mening

gr

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 14 juni 2011, 18:20 uur
sjano1244 schreef:
geen mega enge film maar wel een goeie. Ik ben zelf geen horror fan maar voor deze film maakte ik wel een uitzondering van


wat was er zo goed dan aan ?

ik zie alleen maar belabberde special effects, een slecht verhaal, nietszeggende acteerprestaties en scenes die eerder lachwekkend te noemen zijn dan eng.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 5 juli 2011, 13:54 uur
De film is aardig vermakelijk, maar daar is alles dan ook wel mee gezegd.

 

quote
2,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 2 augustus 2011, 13:48 uur
 bevat spoilers, selecteer de tekst om deze te lezen
Thir13een Ghosts is een leuke horrorfilm die het gegeven van geesten met een origineel aspect benaderd. Je kan ze alleen zien met speciale brillen. Hier wordt dan wel weer uitstekend gebruik van gemaakt, toch is het geen film die je lang bij zal blijven.

Laat ik het zo zeggen; ik heb mij geen moment verveeld. Het begint al met een toffe openingsscène waar we Cyrus en zijn hulpje aan het werk zien geesten te vangen. Een overweldigende scène wel, want de geesten komen al direct in actie, en Cyrus zijn arbeiders worden in het rond gesmeten.

En eigenlijk gaat het de gehele film zo door, het is een prima mix van horror, actie maar ook kleine beetjes komedie. Het hulpje van Cyrus is bijvoorbeeld een leuk personage, maar ook de babysitter weet je af en toe aan het lachen te maken.
Daarnaast bied Thir13een Ghosts prima schrikeffecten te geven, en lukt het de kijker bij vlagen op het puntje van zijn stoel te laten zitten. Daarbij werkt de setting hier ook erg aan mee. Er wordt optimaal gebruik gemaakt van het huis. En ook de geesten zien er allemaal érg mooi uit.

Maar toch zijn er ook negatieve dingen te bedenken. Het verhaaltje van de 13 geesten had bijvoorbeeld wel wat duidelijker en uitgebreider gekund. Nu was het gewoon zoiets van 'er zijn 13 geesten nodig, klaar.'
Daarnaast is het dramatische aspect veels te aanwezig, het overtuigt niet, en de vader zelf weet ook niet echt goed te acteren. Tegen het einde aan werd het zelfs irritant, vooral toen de vader zichzelf moest gaan opofferen.

Dikke 2,5 sterren.

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 15 augustus 2011, 16:26 uur
Top film! Spannend, eng en vermakelijk.
Snapte het verhaal eerst niet, maar aan het einde van de film was het me toch wel duidelijk.

 

quote
0,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 20 november 2011, 11:29 uur
Hersenloos, blamerend, vervelend en overdreven verhaal met te weinig spanning en komedie en te veel saaiheid. De cast speelt slecht en over de top. Het script is hol en deugt niet. De gekozen soundtrack "pakt" je geen seconde en zorgt geen moment voor enig spektakel.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 november 2011, 16:07 uur
De film begint degelijk, heeft potentie maar is slecht en allesbehalvend angstaanjagend uitgewerkt. Met het huis zou men veel meer kunnen doen hebben ipv een klassieke "één voor één legt er het bijltje bij neer-film". Het grootste probleem is dat niet alle spoken angstaanjagend overkomen.

 

quote
2,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 21 november 2011, 20:44 uur
Alleen al de end credits _O^
Geeft je echt niet het horrorfilm gevoel

 

quote
4,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 25 november 2011, 15:53 uur
Net herzien, blijft een fantastische film.

 

quote
3,0nieuw bericht [permalink] geplaatst op 23 januari 2012, 17:18 uur
Bizar product eigenlijk. Bij vlagen zitten er wat expliciete scenes in, maar het is allemaal op zo'n manier gefilmd (en de make-up is hilarisch) dat het vooral grappig lijkt te zijn bedoeld. De cast is hier ook wel heel belangrijk, want naast de sullige en sympathiek Shalhoub, is het vooral jezelf ergeren aan kindacteur Alec Roberts en MC Rah Digga. Vooral laatstgenoemde slaat de plank volledig mis als stereotype en slang uitslaande babysitter, op zo'n manier dat je jezelf afvraagt of ze zelf niet doorheeft dat haar rol een gruwelijk racistisch stereotype neerzet. F. Murray Abraham is vooral over the top en Matthew Lillard zal ik wel nooit meer anders kunnen zien dan Shaggy. Blijft nog Shannon Elizabeth over, die eigenlijk niet meer dingen te doen heeft dan giechelen of krijsen.

Ik noemde de hilarische make-up al eerder en het moet dan ook echt duidelijk zijn dat de geesten bizar niet eng zijn weergegeven. Bij vlagen mag de gore dan wel aardig zijn, maar op het moment dat de wezens die de dreiging veroorzaken er belachelijk uit zien, dan gaat er toch iets fout. Het is echter niet allemaal slecht, want de film verveelt geen moment en het constant veranderende huis is gaaf vormgegeven. Jammer genoeg slaat het script niet aan en blijkt de film uiteindelijk toch wel erg zoetsappig te zijn met een typisch Amerikaans 'love will keep us together' thema. Desondanks best grappig, zolang je het niet al te serieus neemt.

 

Spetie
(moderator)
avatar van Spetie
quote
1,5nieuw bericht [permalink] geplaatst op 6 februari 2012, 11:11 uur
Gewoon een slechte film.

Een groepje mensen gaat op onderzoek in een huis waar het spookt en al snel lijken zij de slachtoffers te worden. Dat klinkt op zich nog wel leuk, maar de uitwerking is dat zeker niet altijd.

Het acteerwerk is zwaar ondermaats. Op Shalhoub na is er geen persoon die ook maar in de buurt van een voldoende komt. De personages irriteren vooral. Verder worden er soms nogal rare en onlogische keuze gemaakt. Het grootste probleem van de film is echter het grote gebrek aan spanning. Een op enkel geslaagd schrikmoment na is er van spanning niets te merken. Ook de effecten zijn soms maar matig en op het einde wordt het een grote rommelpot en lijkt alle logica ver te zoeken.

Het enige wat wel positief is aan de film is de setting. Het huis is wel erg mooi ontworpen. Best jammer eigenlijk, want daardoor had er ook veel meer uitgehaald kunnen worden, maar dat gebeurt echter niet. Een gemiste kans dus.

1,5*

 

quote
nieuw bericht [permalink] geplaatst op 3 mei 2012, 15:13 uur
Hippe horrorfilm met twee gezichten. Enerzijds heb je een resem angstaanjagende monsters en het duivelse ontwerp van het huis dat tot in de kleinste details prachtig is vormgegeven, anderzijds de lachwekkende manier waarop het op papier veelbelovende script afgeraffeld wordt. Het probleem is wellicht dat de film teveel op de rommelige ontknoping leunt en onvoldoende profiteert van het claustrofobische potentieel. Scènes waarin de nieuwe bewoners worden achterna gezeten door de monsters ogen te flauw om enigszins eng of spannend te zijn. De keerzijde is echter dat die monsters en het interieur er zo gaaf uit zien, dat je steeds geamuseerd blijft kijken. Maar ondanks de indrukwekkende designs mist de film de nodige intensiteit om op gelijke hoogte te kunnen staan met het vergelijkbare Silent Hill. Toch heeft Thirteen Ghosts genoeg troeven om doorwinterde horrorfans te kunnen bekoren.